Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do tego wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/69318709

Póki co tak to wygląda. Brakuje na pewno dużo więcej mchu i jakiegoś lekkiego landscapingu. Myślę że dołożę jakieś drewno, może kamienie. Na pewno do tła z korka przypnę phalenopsisa miniaturkę, chce tu też wsadzić monsterę dubię na tło, ale jeszcze nie zdążyła się ukorzenić.

LEDy będą się palić 12h na dobę, zobaczę jak będzie to wyglądać. Łączny pobór mocy 7,5 W/h więc bez tragedii. Do poprawy lutowanie LED, bo wygląda tragicznie.

#rosliny #zieloneidahoo #terrarystyka #diy #botanika #zrobtosam #domowyogrod
Pobierz Idahoo - W nawiązaniu do tego wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/69318709 

Póki co tak...
źródło: comment_1671219981KmfiljCRduCNgU11Y8gyY7.jpg
  • 33
@gruba-ryba bo właśnie pierwszy raz spryskałem wszystko wodą. Będę pilnował wilgotności, normalnie terraria mają wentylację, u mnie nie ma. Jak będzie potrzeba, to wywiercę dziury.
@gruba-ryba: @Idahoo: polecam zastosowanie tzw "ekipy sprzątającej" czyli prosionków, albo najlepiej skoczogonków - one żywią się bioodpadami, pleśnią i innym syfem. Tylko prosionkom trzeba sypać sepii co jakiś czas. Tak samo można zastosować węgiel aktywny w pałeczkach, wsadzić do gleby - i wyciąga z niej wszelki syf, ale nie należy go kłaść przy korzeniach, bo roślina nie będzie miała jak pobierać związków odżywczych.
Zastosowanie wentylacji w tak wilgotnym środowisku jest
@Anofus69 tam będą tylko rośliny, żadnych zwierząt. W podłożu na warstwie drenażu jest wysypane jakieś pół litra węgla aktywnego, dopiero na to dany substrat dla roślin. O skoczogonkach słyszałem, ale boje się że się namnożą za mocno i zaczną szkodzić.
@Idahoo: nie ma co się bać, to są bardzo pożyteczne stworzonka, a nawet jeżeli, wystarczy je "odłowić" co jest bardzo proste ( ͡° ͜ʖ ͡°)
faktycznie jak prosionki się za bardzo namnożą mogą zacząć szkodzić, ale skoczogonki nawet kokonów ptaszników nie ruszają. One żrą tylko śmieci i martwą materię i siebie nawzajem. Prędzej będziesz musiał odnawiać kolonię, bo bez suplementacji zjadają się nawzajem (
@Idahoo: z lasu nie polecam, bo mogą mieć w sobie shit który przeniosą na rośliny i będzie lipa ¯\_(ツ)_/¯
i tak, albo w internecie sobie kupisz/od mirków. Odradzam stanowczo zamawiania ich u exo-factory, gość robi w #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jak moje się rozmnożą, co parę tygodni zajmuje, bo używam ich cały czas to możemy się dogadać. Ale tak to polecam sklepy internetowe co sprzedają karmówkę,
poszukam i pewnie zamówię po weekendzie


@Idahoo: pamiętaj o domówieniu heatpacka jak nie ma opcji w sklepie tzw "wysyłki zimowej" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
to dalej żywe zwierzątka, a zimno jest.
@Idahoo: i to się chwali (σ ͜ʖσ)
ja ostatnio zamawiając fittonie zapomniałam o heatpacku, i mi jedna chyba zdechła. Może odbije, ale nikłe szanse są na to :C
@Idahoo: a jeszcze taka rada
Widzę w tym pojemniku bielony kopi cone, czyli ten taki badyl - nie-lakierowany bardzo szybko ci spleśnieje i rozleje pleśń na resztę vivarium.
Raz zrobilam ciut za wysoką wilgotność dla jednego swojego sucholubnego ptasznika, chyba miala 50-60% zamiast 40 i wszystko #!$%@? w pleśni, a kopi cone co miała to całe włochate się zrobiły ( ͡° ʖ̯ ͡°)