Wpis z mikrobloga

Uwielbiam te komenty na wypoku "przecież przeciętna para w wawie to 10k plus 10k netto wyciąga". Ciekawe co na to ci wszyscy ludzie spoza topki IT, którzy przeglądają takie głupoty np w robocie. Wyobrażam sobie jak jakiś różowy pasek kiedyś obczytany w takie teksty wraca do swojego niebieskiego i mówi "Tomasz, z nami koniec. Przeciętna para tutaj to 20k wyciąga, a my razem ledwo 8 mamy" XD

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #zarobki #warszawa
  • 72
@mickpl: podstawowy problem z takimi tekstami jest taki, że wszyscy zakładają, że można sobie po prostu zmienić pracę. To moje pytanie brzmi - a jak miasto ma funkcjonować bez ludzi w urzędach, szkołach, przedszkolach, salowe w szpitalach, sanitariusze, służby porządkowe, opiekunowie niepełnosprawnych, kasjerzy, wykładowcy na uczelniach itd itd. To są setki tysięcy ludzi którzy są niezbędni do funkcjonowania stolicy i nie mogą się wszyscy po prostu przenieść do IT. Wy myślicie,
@Bumelante dostałem się do dwóch ogromnych korporacji z samym angielskim, najpierw payment processor z angielskim - KYC/AML po roku zmiana do banku bez studiów z doświadczeniem, to spowodowało że byłem na starcie dwa lvl wyżej od tych głąbów co też zaczynały w AML
@Okex jakie to miasto wojewódzkie? Obecnie 4k brutto to jakieś śmieszne ochłapy. W dużych miastach jak jesteś bystry i umiesz się zakręcić w korpo można dużo więcej wyciągnąć
@Okex: ale z tym, że można zarobić na magazynie 4k, to prawda o ile nie pracuje się w skrajnym januszexie, ale praca to zazwyczaj czterobrygadowa po 12h. W nadgodzinach można pewnie też z 5k zarobić jak dobra firma.
rzecież przeciętna para w wawie to 10k plus 10k netto wyciąga".


@mickpl: to się odnosi do przeciętnej pary po studiach, z korzeniami co najmniej w klasie niższej-średniej, koło 30-tki, czyli 5+ lat doświadczenia w swojej branży. Jasne, jak dodasz kasjerów, magazynierów, dozorców, to średnia w Warszawie ci wyjdzie 8k brutto, ale spośród powyższej grupy społecznej milenialsów raczej zarabia się dwukrotność tej kwoty, a komentujący podają przykłady ze swojego otoczenia, odcinając klasę