Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PustyCzlowiek: widziałam w galerii auto które stało może z miesiąc może dwa. Rozebrali rozkradli co się dało reszte odcholowali. Nie wiem czy jeździło czy nie tablic nie miało.
  • Odpowiedz
@PustyCzlowiek: najlepiej u rodziny, mogliby przepalić co jakiś czas. Są jeszcze parkingi strzeżone pod chmurką-zwykle obłożone w 100%., a najkorzystniej wynająć miejsce postojowe w garażu podziemnym . Jak kasa to nie problem to oddzielny garaż.
  • Odpowiedz
@PustyCzlowiek: Na pół roku, to bym nie ryzykował na ulicy i tu nie chodzi mi o kradzież, ale nie wiesz nigdy czy za jakiś czas nie będą robili remontu w takim miejscu. Jak się nie da u kogoś z rodziny to parking.
  • Odpowiedz
@PustyCzlowiek: masz obowiązek doglądać samochód co kilka dni, na wypadek gdyby np droga miała być remontowana, czy zmieniły się zasady parkowania. Jest masa parkingów strzeżonych, tak najprościej i bezpieczniej


@WypadlemZKajaka: Podstawa prawna tego obowiązku bajkopisarzu.
  • Odpowiedz
@bones1909: Nie ma podstawy prawnej. Zwyczajnie stawiają znak, czekają tydzień lub dwa, a potem holują i wystawiają mandat za parkowanie w miejscu gdzie znak tego zabrania. Taka jest praktyka, a to, że tak naprawdę ty stanąłeś wcześniej niż znak nie będzie nikogo interesował, chyba, że masz pieniądze i czas, żeby się użerać w sądzie.
  • Odpowiedz
@Alinous: nie, nie ma takiej praktyki, a jeśli jest, to jest nielegalna. Odholować, odholują, ale jeśli samochód stał wcześniej niż postawiono znak, to nie mogą nałożyć mandatu, lub domagać się opłaty za odholowanie. Widziałem jak SM w Krakowie przed postawieniem znaku na Alei 3Maja filmowała całą drogę, żeby mieć dowód do wystawienia mandatu.
  • Odpowiedz
@Alinous: nie, nie ma takiej praktyki, a jeśli jest, to jest nielegalna. Odholować, odholują, ale jeśli samochód stał wcześniej niż postawiono znak, to nie mogą nałożyć mandatu, lub domagać się opłaty za odholowanie. Widziałem jak SM w Krakowie przed postawieniem znaku na Alei 3Maja filmowała całą drogę, żeby mieć dowód do wystawienia mandatu.


@3wolny: Oczywiście że tak, ale wykopki jak zwykle się wymądrzają a pojęcia bladego nie mają i innych
  • Odpowiedz
Najlepiej gdzieś u rodziny... Albo wynajecie garażu. Jak złodzieje wyczują że auto stoi nie ruszane pare tygodni to sie za nie wezmą, w KrK jest dożo złodziejaszków i to dobrych. Tak że nie polecam pod chmurką zostawiać, nawet na strzeżonym.
  • Odpowiedz