Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak można być takim kurczaczkiem jak @wolskiowojnie, niby jesteś oczytany i inteligentny (przynajmniej w skali kraju), a nie rozumiesz, że wykopkom chodzi o to, że zaciąganie do wojska na siłę jest fundamentalnie złe i nie ważne na ile dni, bo to szczegóły.
Ty nie rozumiesz, że nikt normalny nie pójdzie do armii, której zwierzchnikiem jest Andrzej Duda? (Chciałbyś pracować w firmie gdzie właścicielem jest idiota, który jest właścicielem tak właściwie z przypadku?).

Nie rozumiesz, że nie każdy też chce ryzykować życie za to, aby politycy dalej sobie rozkradali kraj i drenowali fundusze poprzez spółki skarbu państwa, rodziny i znajomych?

To już nie średniowiecze i nikt normalny nie będzie ryzykował życia za cudze "wartości", gdyby państwo dawało powody młodym Polakom do bycia dumnym ze swojego kraju, to by ludzie chcieli to bronić.

Pewnie powiesz "ale konstytucja", no to każdy normalny z 3 cyfrowym IQ ma już w wuju konstytucje, po tym jak przez lata była gwałcona, różny wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn wprost gwałci art 32 i 33 konstytucji (jest dyskryminacją ze względu na płeć).

I nie #!$%@? o patriotyźmie, bo dla każdego oznacza on coś innego, dla mnie patriotą byłby ktoś kto by usunal dude ze stanowiska, bądź obecnych decydentów. Bądź grupa osób która była w "niekonwencjonalny sposób" walczyła by usunąć ich i przywrócić normalność w tym kraju.

Jest tylu wyborców obecnego systemu i pracowników budżetówki (którzy korzystają finansowo z obecnego systemu), że mogą z powodzeniem sami bronić systemu, który wspólnie tworzą.

Polecam posypać głowę popiołem i wrócić do wypowiadania się na tematy o których masz pojęcie, czyli szerokorozumiany sprzęt wojskowy.

Kiedyś małym dzieciom prano łeb "patriotyzmem" i wierszykiem "Polak mały", by wykorzystywać ich m. in. w powstaniu warszawskim w celach wojennych, im więcej czytam co piszesz to przybliża mnie to do opinii, że tobie też ktoś sprał łeb.

#takaprawda #wolski #protest #obowiazkowecwiczeniawojskowe
KondominiumKatoSocjalistyczne - Nie wiem jak można być takim kurczaczkiem jak @wolski...

źródło: comment_1670974841wG8EGiMMXLkzJkDAmA1D1M.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
  • 0
@WiesniakzPowolania nie mają w dupie, mają armię zawodową, inni są od innych zadań. I tak, żołnierze z innych krajów mają ginąć bo są z nami w sojuszu. Jak nie chcą, to niech nie będą w sojuszu.
To samo powiesz np. o malutkiej Łotwie, że ma się sama obronić swoimi ludźmi przeciwko Rosji, bo inni nie będą za nich ginąć?
Jak dla mnie po to są armie zawodowe i sojusze, żeby armie zawodowe
  • Odpowiedz
@Galvay: jeden fakt - armia zawodowa nie jest w stanie samodzielnie i długotrwałe odpierać pelnoskalowego natarcia. Potrzebuje zaplecza i posiłków. Do tego NATO musi mieć czas na reakcje i przerzucenie sił, to nie jest jeden dzień. Dodatkowo, niemadrze jest opierać całą swą obronność tylko na NATO i sojuszach, które są podległe interesom. Zawsze warto być samemu gotowym, dlatego w zasadzie cała wschodnia flanka ma teraz obowiązkowy pobór. Oprócz Polski ( ͡
  • Odpowiedz
  • 0
@ciemnienie no, na pewno taka Łotwa się obroni sama do czasu przybycia NATO ( ͡º ͜ʖ͡º) albo w ogóle sama jesli NATO ich oleje ( ͡º ͜ʖ͡º)
I my też na pewno zmobilizujemy się szybciej niż przybędzie ogarnięta zawodowa armia z innego kraju ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°
  • Odpowiedz
ale bronisz naszych


@prawiedobrze: Ja chcę się przyczepić tylko do tego fragmentu, bo jest to taki sam semantyczny chochoł jak "nasze" państwo, czy "nasz" kraj. Skoro jest twój to możesz zrobić z nim co chcesz, czy to jednak on może zrobić z tobą wszystko, łącznie z wysłaniem cię to zabijania z okopów? To jaki on jest twój? To ty jesteś jego własnością. Ta "naszość" to tylko pusty zwrot mający cię urobić
  • Odpowiedz
o już nie średniowiecze i nikt normalny nie będzie ryzykował życia za cudze "wartości"


@KondominiumKatoSocjalistyczne: Muszę się przyczepić, bo w średniowieczu ludzie też specjalnie nie walczyli o "wartości", choć lubili sobie przypisywać takie górnolotne powody. Walczyli o łupy, przywileje, ziemie, przychylność seniora.
My natomiast mielibyśmy walczyć o to, żeby po powrocie z wojny pracować 5 lat dłużej na emeryturę albo nie dostać się na publicznie finansowany kurs z powodu odjętych punktów
  • Odpowiedz
@niebieskatrytytka: sam jestem w Polsce jakieś 10% roku i to w zupełności mi wystarcza, a nawet to za dużo, bo co wrócę to się gotuje w środku na sytuacje krajową. Przebywając w różnych krajach nie czuję się źle, nieszanowany. To są jakieś fiksacje @BayzedMan wyssane z palca, ewentualnie zbudowane na podstawie swoich doświadczeń, skoro tak dobrze to zna, ale patrząc na zachowanie tutaj to całkiem możliwe, że akceptację znajduję tylko w
  • Odpowiedz
@prawiedobrze: ale > Żołnierze bronią nas, naszej wolności i naszego bezpieczeństwa - nie obajtka.

ale najwyższe dowództwo jest powoływane przez takie miernoty polityczne pokroju Obajtka, Macierewicza i ich świty, Potem się okażę że np. 10% zasobów wojska jest zaangażowane w obronę domu rodzinnego Kaczyńskiego, który stoi pusty za wszelkę cenę (patrz co teraz dzieje się z ilością policji pod jego domem - czy to normalne?).
Albo okaże się że teraz posyłamy
  • Odpowiedz
@KondominiumKatoSocjalistyczne: Jest też wątek o którym nie wspomniałeś, a jest moim zdaniem dość ważny. Dziennikarze wojskowi są zależni od MONu, chcą mieć jako pierwsi info, wstęp na targi i konferencje i nawet jeśli MON krytykują to tak nie za bardzo. Tak naprawdę racjonalizują decyzje armii. Zauważ jak się pan W zwraca to oficerów MON, a jak do widzów i czytelników.
  • Odpowiedz
wysyłać rezerwistów jako mięso armatnie które nic nie da poza uzyżnieniem gleby.


łącznie z wysłaniem cię to zabijania z okopów?


@Galvay: @materacci: @bigos555: jakie okopy? Jakie mieso armatnie?

Chodzi o wsparcie armii zawodowej. Ktoś musi #!$%@?ć z zaopatrzeniem, kopać okopy, gotować żarcie, zajmować sie ewakuacją, naprawiać sprzęt, stać na checkpointach, pilnowac mostów i innej infrastruktury. Do niczego więcej po takim krótkim szkoleniu się nie bedziecie nadawać. xD
Ktoś ta
  • Odpowiedz
Idąc do wojska nie bronisz polityków, ale bronisz naszych miast przed zostaniem drugą Buczą czy Irpieniem


@prawiedobrze: na Ukrainie bronią się cały czas, i co? Uniknęli Buczy?

Jak chcesz uniknąć takich rzeczy, to #!$%@? z kraju, a nie liczysz na to, że może się uda.
  • Odpowiedz
@BayzedMan czuje się jakbym już do wojska trafił i wysłuchiwał patriotycznego kazania jakiegoś patusa, który nie potrafi sobie wyobrazić, że 99%ludzi nie daje #!$%@? o to jakiej narodowości jesteś tylko co masz do zaoferowania (co potrafisz, co posiadasz, czy zdrowy fizycznie i psychicznie).
  • Odpowiedz
Ktoś musi #!$%@?ć z zaopatrzeniem, kopać okopy,


@WiesniakzPowolania: Ale nikt ci nie broni tego robić. Jakoś nie #!$%@? teraz na Ukrainie i nie przeszkadza ci to, tak samo jak nie #!$%@?łeś w setkach innych konfliktów. Jakby co, to będzie tylko jeden konflikt z wielu, w którym nie #!$%@?.
  • Odpowiedz
@KondominiumKatoSocjalistyczne

To już nie średniowiecze i nikt normalny nie będzie ryzykował życia za cudze "wartości"


Z całym wpisem się zgadzam tylko drażni mnie jeden szczegóły bo o średniowieczu wiele można złego powiedzieć ale generalnie w tym okresie to arystokracja/rycerstwo właśnie walczyło na kaprys króla a chłopstwo było przywiązane do pługa i orało pole

Wydaje mi się, że te całe pobory do wojska i na wojnę to wynalazek współczesnych totalitaryzmów
  • Odpowiedz
Jeszcze raz powtorze, abys sobie to uswiadomil przegrywie jeden z drugim.

Bez Polski nie macie domu, nie liczycie sie dla swiata, nie bedziecie nigdzie tolerowani czy akceptowani, bedziecie nikim.

Kraj, ktory jest czescia pierwszego swiata, ktory ma dostep do zachodu i jego bogactwo i biznesu, ktory sie liczy na arenie miedzynarodowej, ktory jest demokratyczny w miare rozwiniety cywilizacyjnie i daje swoim obywatelom jako taka wolnosc jest z punktu widzenia ludzkiej historii #!$%@?
  • Odpowiedz