Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak można być takim kurczaczkiem jak @wolskiowojnie, niby jesteś oczytany i inteligentny (przynajmniej w skali kraju), a nie rozumiesz, że wykopkom chodzi o to, że zaciąganie do wojska na siłę jest fundamentalnie złe i nie ważne na ile dni, bo to szczegóły.
Ty nie rozumiesz, że nikt normalny nie pójdzie do armii, której zwierzchnikiem jest Andrzej Duda? (Chciałbyś pracować w firmie gdzie właścicielem jest idiota, który jest właścicielem tak właściwie z przypadku?).

Nie rozumiesz, że nie każdy też chce ryzykować życie za to, aby politycy dalej sobie rozkradali kraj i drenowali fundusze poprzez spółki skarbu państwa, rodziny i znajomych?

To już nie średniowiecze i nikt normalny nie będzie ryzykował życia za cudze "wartości", gdyby państwo dawało powody młodym Polakom do bycia dumnym ze swojego kraju, to by ludzie chcieli to bronić.

Pewnie powiesz "ale konstytucja", no to każdy normalny z 3 cyfrowym IQ ma już w wuju konstytucje, po tym jak przez lata była gwałcona, różny wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn wprost gwałci art 32 i 33 konstytucji (jest dyskryminacją ze względu na płeć).

I nie #!$%@? o patriotyźmie, bo dla każdego oznacza on coś innego, dla mnie patriotą byłby ktoś kto by usunal dude ze stanowiska, bądź obecnych decydentów. Bądź grupa osób która była w "niekonwencjonalny sposób" walczyła by usunąć ich i przywrócić normalność w tym kraju.

Jest tylu wyborców obecnego systemu i pracowników budżetówki (którzy korzystają finansowo z obecnego systemu), że mogą z powodzeniem sami bronić systemu, który wspólnie tworzą.

Polecam posypać głowę popiołem i wrócić do wypowiadania się na tematy o których masz pojęcie, czyli szerokorozumiany sprzęt wojskowy.

Kiedyś małym dzieciom prano łeb "patriotyzmem" i wierszykiem "Polak mały", by wykorzystywać ich m. in. w powstaniu warszawskim w celach wojennych, im więcej czytam co piszesz to przybliża mnie to do opinii, że tobie też ktoś sprał łeb.

#takaprawda #wolski #protest #obowiazkowecwiczeniawojskowe
KondominiumKatoSocjalistyczne - Nie wiem jak można być takim kurczaczkiem jak @wolski...

źródło: comment_1670974841wG8EGiMMXLkzJkDAmA1D1M.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
swojego kraju


@comrade: On nie jest żaden twój. Walisz tym samym chochołem co kolega wyżej. To ty jesteś jego własnością.

żyje na stałe

Czyli jak toś chce z niego wyjechać i mieszkać na stałe gdzie indziej, to nie będziesz już go przymuszał do walki za "twój"?
  • Odpowiedz
@bigos555:

On nie jest żaden twój. Walisz tym samym chochołem co kolega wyżej. To ty jesteś jego własnością.


Zależy od ustroju czy jesteś obywatelem czy niewolnikiem. I nie, nie jest tak że jak kraj nakłada jakieś obowiązki na obywateli to z automatu obywatele stają się niewolnikami i "własnością systemu". To jest dopiero fikoł intelektualny.

Czyli jak toś chce z niego wyjechać i mieszkać na stałe gdzie indziej, to nie będziesz już
  • Odpowiedz
Zależy od ustroju czy jesteś obywatelem czy niewolnikiem


@comrade: To organizacja, dla własnego przetrwania może zrobić z jednostką wszystko łącznie z szafowaniem jej życiem, a te jednostka nie może nic. To kto tu jest czyj? Oczywiście, musi osoba funkcjonować w jakimś układzie, szacuje zyski i straty, ale bajdurzenie, że ta organizacja jest twoja i dlatego masz jakieś przyrodzone obowiązki to tylko element ideologicznego budowania religii państwowej. Bo jak wierzysz, to jesteś
  • Odpowiedz
To organizacja, dla własnego przetrwania może zrobić z jednostką wszystko łącznie z szafowaniem jej życiem, a te jednostka nie może nic. To kto tu jest czyj? Oczywiście, musi osoba funkcjonować w jakimś układzie, szacuje zyski i straty, ale bajdurzenie, że ta organizacja jest twoja i dlatego masz jakieś przyrodzone obowiązki to tylko element ideologicznego budowania religii państwowej. Bo jak wierzysz, to jesteś bardziej przydatny organizacji.


Przecież to "funkcjonowanie w układzie" oznacza dokładnie
  • Odpowiedz
prawa i obowiązki.


@comrade: Są im dane jakieś prawa i narzucone obowiązki, to truizm. Wcieleni są do organizacji przymusowo i uznani arbitralnie za jej własność

umowy społeczne w ramach których ludzie się godzą


No, np. w stalinowskiej rosji umówili się, że będą nieludzko torturowani w bezpieczniackich katowniach. A w Wenezueli umówili się, że pensja będzie starczać na bochenek chleba.

I znowu, te strategie mogą być przecież różne


@comrade: To teraz
  • Odpowiedz
@bigos555:

Są im dane jakieś prawa i narzucone obowiązki, to truizm. Wcieleni są do organizacji przymusowo i uznani arbitralnie za jej własność


Nie moja wina że masz problem odróżnić niewolnika od obywatela demokratycznego państwa.

No, np. w stalinowskiej rosji umówili się, że będą nieludzko torturowani w bezpieczniackich katowniach. A w Wenezueli umówili się, że pensja będzie starczać na bochenek chleba.


Nie umówili się, to były reżimy które uczyniły z obywateli niewolników.
  • Odpowiedz
od obywatela demokratycznego państwa


@comrade: No, no, obywatel demokratycznego państwa jest siłą, przemocą i wbrew swojej woli zmuszony do rzezi. Jak można nie rozumieć tej nieuświadomionej wolności? To jest ta słynna wolność "do". Obywatel demokratycznego państwa jest wolny do przymusowej śmierci w okopie.

Obrona konieczna jest przykładem


@comrade: W jaki sposób jest przykładem, to nawet się nie skleja.

KONSEKWENCJE


Przewidywanie konsekwencji jest i tak niedostępne dla ciebie. Zostaje ci tylko
  • Odpowiedz
No, no, obywatel demokratycznego państwa jest siłą, przemocą i wbrew swojej woli zmuszony do rzezi. Jak można nie rozumieć tej nieuświadomionej wolności? To jest ta słynna wolność "do". Obywatel demokratycznego państwa jest wolny do przymusowej śmierci w okopie.


Może być przymuszony by ocalić innych obywateli. Sytuacja jest wyjątkowa więc poświęca się jego dobro na rzecz innego, wyższego dobra. W przypadku działania reżimu, poświęca się dobro jednostek na rzecz mniejszego dobra (np jachty
  • Odpowiedz
Może być przymuszony by ocalić innych obywateli.


@comrade: Więc Ukraińcy mogą cię capnąć i przymusić do ocalenia ich obywateli. To jest uprawnione według ciebie i etyczne doktorze mengele.

W przypadku działania reżimu, poświęca się dobro jednostek na rzecz mniejszego dobra (np jachty oligarchów i utrzymanie przy władzy zamordystów).


O każdym ustroju możemy napisać dokładnie to samo. To jakiś fikołek.

Zakładam że da się przewidzieć konsekwencje,


Ich po prostu z zasady nie
  • Odpowiedz
@bigos555:

Więc Ukraińcy mogą cię capnąć i przymusić do ocalenia ich obywateli. To jest uprawnione według ciebie i etyczne doktorze mengele.


Ukraincy nie mogą. Polacy mogą i to też nie zawsze, ale dopiero pod pewnymi warunkami, które podałem a które są potrzebne do obrony koniecznej.

O każdym ustroju możemy napisać dokładnie to samo. To jakiś fikołek.


Ty po prostu uważasz że demokratyczne państwo jest nieodróżnialne od zwykłej mafii, w zakresie działań
  • Odpowiedz