Wpis z mikrobloga

@perfumowyswir

Też mni to dziwi, z drugiej strony jest tyle rzeczy które mnie dziwią, że czasami zaczynam myśleć czy to nie ja jestem jakiś dziwny ;)

Tzn w pełni rozumiem argumemty które tu padają, że brak widny, brak parkingu, że jakoś wykonania słaba, że akustyka, że instalacje na wierzchu itp itd i w ogóle ble....

No ale z drugiej strony to są często mieszkania centralnie przy metrze za 10k/m i to leży...
@del855: ja preferuje wielka plyte bo czesto lepsze uklady niz nowe, ale jak ktos nie mieszkal w wielkiej plycie to sobie wyobraza jakies halasy i inne rzeczy... A tym czasem x razy mialam tak, ze to w nowym mieszkaniu byly jakies dziwne dzwieki/glosno. Jak sie wprowadzilam do nowego mieszkania to caly czas cos dziwnie szumialo... Nie moglam spac. Rozkminialam co to za halasy xD w koncu doszlam, ze to z szybu
@little_muffin

Tylko patrząc po cenach - rynek delikatnie mówiąc ma inne zdanie. I nawet dokręcony ceny go nie przekonują, mimo że pieniądze przekonują każdego. Tak jak pisałem - dowód że w waw dominuje poszukiwanie o zakup przed wszystkimi jakościowego, niska jakość w dobrym miejscu się nie sprawdza. Z drugiej strony kamienice w Śródmieściu też bez wind jednak kosztuje po 20k/m.... I też nie ma gdzie zaparkować, nawet gorzej... Czyli jednak na słowo
@perfumowyswir

Z mojego doświadczenia: wielkie płyty są praktycznie na bieżąco konserwowane w częściach wspólnych, nie przypominam sobie jakieś odrapanych, brzydkich klatek schodowych itp. Nie są one jak z apartamentowca, ale powinno być jak najbardziej ok. Na tym polega paradoks - wszyscy narzekają na instalację (trudność wymiany, na wierzchu), czy te windy (tzn do 4. Pięter, potem normlanie są) czy probelmy z parkowaniem (to też dyskusyjne bo nawet wieżowce za żelazną bramą mają
Z drugiej strony kamienice w Śródmieściu też bez wind jednak kosztuje po 20k/m.... I


@del855: mi sie podobaja sufity i okna w kamienicach, ale tam wiekszosc ma zrabane ogrzewanie, dlatego dla mnie to nie jest opcja. Plus halas z ulicy, plus nagrzany beton w lecie, plus podejrzane towarzystwo wokol kamienic. Plus te kamienice czesto juz maja +100 lat - remonty kamienic sa ekstremalnie drogie. Nie wiem kto sie w to laduje