Wpis z mikrobloga

Wyciąganie z rowu za 950PLN

W niedziele 11.12.2022 wpadłem do rowu (uprzedzając pytania - ze swojej winy, wpis nie o tym). Samochód wsunął się przodem (prostopadle do jezdni) przy małej prędkości, możliwe że udałoby się wyjechać samodzielnie gdyby był napęd na 4 koła. Zadzwoniłem po pomoc drogową która akurat była najbliżej, był to Rafhol Serwis Rafał Lompa dostępny pod numerem telefonu 792792610, 514663528 oraz 507113115 i posiadający stronę internetową auto-pomoc waw pl oraz pomoc-drogowa24h warszawa pl. I tutaj popełniłem błąd - nie zapytałem o cenę usługi, choć na stronie internetowej widnieje zapis o tym że usługa wyciągania samochodu z błota, śniegu kosztuje "od 150zł". Niżej widniał zapis o tym że ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu KC. Jako że była to niedziela, spodziewałem się kwoty około 200-300pln. Na miejsce po około 30 minutach przyjechała najpierw inna pomoc drogowa (kolega Pana Rafała?), a kilka minut później sam Pan Rafał. Auto zostało podpięte za tylną belkę i wyciągnięte w około 2-3 minuty przez Pana Rafała - bez większych problemów. Nie było też większych uszkodzeń z uwagi na śnieg i miękkie podłoże, chłodnica była w porządku, więc samochód mógł wracać na kołach bez holowania. Za całą usługę czyli 30 minut dojazdu (szacuje około 10-15km) oraz wyciąganie (2-3 minuty) Rafhol Serwis Rafał Lompa zarządał 1050zł. Po negocjacji zszedł z ceny do 950zł. Oczywiście mamy wolny rynek i usługodawca może wyceniać swoją prace w dowolny sposób, lecz to czy Rafhol Serwis Rafał Lompa jest transparentny, godny zaufania i zachowuje się w porządku wobec swoich klientów pozostawiam do indywidualnej oceny. Ja nie polecam.

#januszebiznesu #motoryzacja #pomocdrogowa #inflacja XD
  • 271
@rs300 po pierwsze nawet to, że zapytałbyś ile może to kosztować to nie byłoby tak, że no wie Pan ja przyjadę ale 1000 zł minimum musi pan dać. Tylko by była rozmowa taka jak z każdym jednym budowlańcem, a nie To się tak nie do trzeba podjechać na miejsce i to oglądnąć. Czy cena wysoka nie wiem, natomiast na pewno wiem, że jak nie coś takiego mnie spotka to raczej będę szukał
@cwlmod chyba nie wiesz czym jest oszustwo, skoro OP nie zapytał o cenę to miał to w dupie ile zapłaci. Przynajmniej będzie mial nie lekcję na przyszłość aby po pierwsze pytać o cenę przed wykonaniem usługi a po drugie kupić sobie assistance
@caius_cosades sprawdził cenę, ale nie umie czytać ze zrozumieniem, skoro było ze OD jakieś kwoty z a nie konkretna cena podana. Przecież to standard w wielu usługach bo nie jesteś w stanie wycenić każdego przypadku
@rs300: Jeszcze dokomentuję, bo padam ze śmiechu jak czytam komentarze. W jakim wy świecie żyjecie? Całkowicie normalnym jest, że pyta się o cenę usługi przed jej wykonaniem. Zawiera się w ten sposób umowę ustną. Jak nie znane są szczegóły - to ustala się widełki i to, kiedy dogada się cenę końcową.

Ale nie, nadal w tym kraju ludzie dają się dymać przez sałaciarzy z TAKI i laweciarzy.
@rs300: Niestety, ale na usługi motoryzacyjne (ale i w budowlance) trzeba uważać i zawsze przedzwonić choćby 2-3 wykonawców. Jak bierzesz pierwszych z brzegu z google, to wiedz, że oni sporo zapłacili, by być wysoko w wyszukiwarce i pewnie trochę liczą na taki łatwy zarobek. Wlazłem sobie na porównywarkę cen i widzę, że niemal każdy usługodawca usługę w niedzielę wycenia indywidualnie, więc tak naprawdę ciężko ocenić, co jest tutaj ceną rynkową.
ajuto00 - @rs300: Niestety, ale na usługi motoryzacyjne (ale i w budowlance) trzeba u...

źródło: comment_1670932279GQFosL2Doy3Xk4Ytw27HbU.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@rs300: moja pierwsza przygoda z lawetą też się tak skończyła. Tłok poszedł bokiem i trzeba było wołać lawetę, zadzwoniłem do pierwszego lepszego z googli i to był błąd, za 15 km skasowali mnie 450 zł + 200 za dojazd do warsztatu oddalonego o 30 km. A był to 2015 rok, także w sumie uwzględniając zarobki to cena podobna. Czyli jednym słówem laweciarze nadal zdzierają bo wiedzą, że jak dzwonisz to jesteś