Wpis z mikrobloga

Wyciąganie z rowu za 950PLN

W niedziele 11.12.2022 wpadłem do rowu (uprzedzając pytania - ze swojej winy, wpis nie o tym). Samochód wsunął się przodem (prostopadle do jezdni) przy małej prędkości, możliwe że udałoby się wyjechać samodzielnie gdyby był napęd na 4 koła. Zadzwoniłem po pomoc drogową która akurat była najbliżej, był to Rafhol Serwis Rafał Lompa dostępny pod numerem telefonu 792792610, 514663528 oraz 507113115 i posiadający stronę internetową auto-pomoc waw pl oraz pomoc-drogowa24h warszawa pl. I tutaj popełniłem błąd - nie zapytałem o cenę usługi, choć na stronie internetowej widnieje zapis o tym że usługa wyciągania samochodu z błota, śniegu kosztuje "od 150zł". Niżej widniał zapis o tym że ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu KC. Jako że była to niedziela, spodziewałem się kwoty około 200-300pln. Na miejsce po około 30 minutach przyjechała najpierw inna pomoc drogowa (kolega Pana Rafała?), a kilka minut później sam Pan Rafał. Auto zostało podpięte za tylną belkę i wyciągnięte w około 2-3 minuty przez Pana Rafała - bez większych problemów. Nie było też większych uszkodzeń z uwagi na śnieg i miękkie podłoże, chłodnica była w porządku, więc samochód mógł wracać na kołach bez holowania. Za całą usługę czyli 30 minut dojazdu (szacuje około 10-15km) oraz wyciąganie (2-3 minuty) Rafhol Serwis Rafał Lompa zarządał 1050zł. Po negocjacji zszedł z ceny do 950zł. Oczywiście mamy wolny rynek i usługodawca może wyceniać swoją prace w dowolny sposób, lecz to czy Rafhol Serwis Rafał Lompa jest transparentny, godny zaufania i zachowuje się w porządku wobec swoich klientów pozostawiam do indywidualnej oceny. Ja nie polecam.

#januszebiznesu #motoryzacja #pomocdrogowa #inflacja XD
  • 271
Zawsze ale to zawsze pytasz o cenę przed wykonaniem usługi. Jakiejkolwiek. Jak mamroczą że coś to, coś tamto to mają podać widełki. Wiadomo że potem powiedzą górną cenę z widełek ale będziesz wiedział jaki max. Ponadto jak rozmawiasz i pytasz o cenę to usługodawca musi się liczyć z tym że jak ci krzyknie coś absurdalnego to go wyśmiejesz i pójdziesz do drugiego więc będzie starał się dać optymalną cenę z której można
@rs300: Przeczytałem twój wpis i inne niżej. Wiele razy wyciągałem innych z podobnych sytuacji. Ostatnio w Nowy Rok i na Święto zmarłych. Na pytanie ile się należy, złożyłem wyciąganemu życzenia, podaliśmy sobie ręce i pojechałem dalej.
Mam napęd 4x4 i często się jak widać przydaje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@rs300: ręce opadają. Nie mogłeś zapytać ile taka usługa kosztuje podczas rozmowy telefonicznej? To chyba bait ( ͡° ͜ʖ ͡°) Owszem, może okazać się, że cena jest spora, ale może warto ją porównać? Jak korzystałem poza assistance z usługi holowania, to pierwszy telefon 600 zł, a drugi 250 zł u innego laweciarza.

@poliszbojfrend: #!$%@?ł się do rowu i pewnie był w stresie. Łatwo się wtedy zapomnieć
Ciesz się żeby tego nie czytał bo będziesz miał większe problemy mandacik od 1200 zł


@Rxt255: czy OP napisal, ze go oszukali? Nie, napisal, ze cena byla nieadekwatna do kosztow:
"czy Rafhol Serwis Rafał Lompa jest transparentny, godny zaufania i zachowuje się w porządku wobec swoich klientów pozostawiam do indywidualnej oceny." Jesli Rafhol Serwis Rafal Lompa by scigal za cos takiego to jest januszem.
@rs300: Cena z dupy totalnie, moja firma kilka miesięcy temu zapłaciła za holowanie Dafa XF 26t 1200zł. Holownikiem 40t, przez całą obwodnicę trójmiasta kawałek za Gdańsk.

Stawkę podali z góry, na dokumencie zlecenia już była.

OP opisuje naciąganie rodem z taksówek spod lotniska ze stawką 15zl/km, kiedyś tak popularne że musieli stawki maksymalne za kilometr wprowadzić.
@rs300: Walcz o swoje, nie daj się tak dymać i nie słuchaj gimbokorwinistów.

Art. 8 ustawy o prawach konsumenta

Najpóźniej w chwili wyrażenia przez konsumenta woli związania się umową przedsiębiorca ma obowiązek poinformować konsumenta, o ile informacje te nie wynikają już z okoliczności, w sposób jasny i zrozumiały o:

... 3) łącznej cenie lub wynagrodzeniu za świadczenie wraz z podatkami, a gdy charakter przedmiotu świadczenia nie pozwala, rozsądnie oceniając, na wcześniejsze
@Rxt255: No tak średnio bym powiedział… jeśli na stronie napisane „od 150zl”, to 1050zl jest kwotą x7. Weekend nie tłumaczy aż tak wielkiej przebitki, szczególnie że wg OPa to było 10-15 km (czyli w zasadzie region przeciętnie dużego miasta).
OPa wina, że nie dogadał kwoty przez telefon. Firmy hejtował nie będę, bo nie znam stanowiska drugiej strony (poza tym mi się nie chce). Po prostu cena 1050pln za pociągnięcie linką, bez