Wpis z mikrobloga

Wyciąganie z rowu za 950PLN

W niedziele 11.12.2022 wpadłem do rowu (uprzedzając pytania - ze swojej winy, wpis nie o tym). Samochód wsunął się przodem (prostopadle do jezdni) przy małej prędkości, możliwe że udałoby się wyjechać samodzielnie gdyby był napęd na 4 koła. Zadzwoniłem po pomoc drogową która akurat była najbliżej, był to Rafhol Serwis Rafał Lompa dostępny pod numerem telefonu 792792610, 514663528 oraz 507113115 i posiadający stronę internetową auto-pomoc waw pl oraz pomoc-drogowa24h warszawa pl. I tutaj popełniłem błąd - nie zapytałem o cenę usługi, choć na stronie internetowej widnieje zapis o tym że usługa wyciągania samochodu z błota, śniegu kosztuje "od 150zł". Niżej widniał zapis o tym że ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu KC. Jako że była to niedziela, spodziewałem się kwoty około 200-300pln. Na miejsce po około 30 minutach przyjechała najpierw inna pomoc drogowa (kolega Pana Rafała?), a kilka minut później sam Pan Rafał. Auto zostało podpięte za tylną belkę i wyciągnięte w około 2-3 minuty przez Pana Rafała - bez większych problemów. Nie było też większych uszkodzeń z uwagi na śnieg i miękkie podłoże, chłodnica była w porządku, więc samochód mógł wracać na kołach bez holowania. Za całą usługę czyli 30 minut dojazdu (szacuje około 10-15km) oraz wyciąganie (2-3 minuty) Rafhol Serwis Rafał Lompa zarządał 1050zł. Po negocjacji zszedł z ceny do 950zł. Oczywiście mamy wolny rynek i usługodawca może wyceniać swoją prace w dowolny sposób, lecz to czy Rafhol Serwis Rafał Lompa jest transparentny, godny zaufania i zachowuje się w porządku wobec swoich klientów pozostawiam do indywidualnej oceny. Ja nie polecam.

#januszebiznesu #motoryzacja #pomocdrogowa #inflacja XD
  • 271
@rs300: Jedynie co Ci mogę doradzić - pytaj o stawkę przez telefon przed wezwaniem lawety. Zdarzyło mi się kilka razy, stawka 950 zł to jakaś farsa. Płaciłem w zeszłym roku mniej za transport 40km (x2 bo powrót zapewne na pusto). Z tym, że ja rzeczywiście na początku pytam o stawkę, właśnie żeby uniknąć zaskoczenia.
Wiem, że cały paliwa poszły do góry, ale ludzie…
Ale jak mireczek jest tu jawnie wyruchany przez janusza to nagle jak forum elektrody, każdy wie lepiej,


@caius_cosades: w którym konkretnie momencie został wyruchany?

każdy uważa że 1000 złoty za 30 minut roboty jest ok.


@caius_cosades: a OP nie pomyślał, żeby o cenę zapytać PRZED wykonaniem roboty? Przecież to podstawy podstaw dorosłego życia. Poza tym jeśli usługa była zbyt droga, to OP zapewne mógł obejść się bez niej, prawda?
@rs300 rok temu samochód w rowie, urwane koło, bok cały zeszlifowany. Czekałem paręnaście/parędziesiąt minut i transport do znajomego na podwórko - 800zl. Też nie zapytałem o cenę. Na pocieszenie kolejna lawetę znalazłem za flachę.
Witam to ja przyjąłem to zlecenie w niedzielę nie pisze tego posta na obronę swoją tylko jak jest w realu i jak było.
Telefon ze auto w rowie wyslana pineska z google żeby było szybciej wyslalem lawete ktora była po 10minutach kierowca powiedzial ze straszna wąska ulica w dodatku na łuku przy wyciąganiu może uszkodzić auto klentowi, ok wysłany specjalny holownik typu widly dotarcie koło 20minut po zgloszeniu, auto w rowie udało
@Rxt255: XD człowieku. Czytam te twoje wypociny i mam 2 pytania, jesteś tym januszem? Jesteś upośledzony w stopniu znacznym? Piszesz, że typ mógł skasować go 3k za najprostsze wyciągniecie auta które było blisko? Nie wiem kto cie tak rucha w tym kraju ale jesteś mocno skrzywiony. Cene podaje się przed wykonaniem usługi, a nie po i nagle szczerbaty janusz może zażądać milion? Gdzie jest twoja linia normalnej ceny od zwykłego oszustwa?