Wpis z mikrobloga

@M4rcinS
- jak już biorą hajs za opiekę zdrowotną to chciałbym żeby istniała i żeby była dobrej jakości, bo za te pieniądze można jak król się na prywatnym ubezpieczeniu leczyć
- jakieś #!$%@? podatki o których istnieniu nie masz nawet pojęcia a jakiś urzędnik tylko czeka żeby w porę #!$%@?ć karę (np podatek radiowo-telewizyjny)
- skomplikowane prawo, konstytucja niedostosowana do specyfiki narodu (żywcem skopiowana z konstytucji niemieckiej)
- wysokie podatki dla najbiedniejszych
@M4rcinS Ja coś z mojej branży - działającego systemu opieki zdrowotnej. Takiego, w którym nie czeka się 2 lata na wizytę u specjalisty. Albo nie jest się odsyłanym w ciężkim stanie z SOR, bo w promieniu 50km nie ma wolnych łóżek szpitalnych bo banda #!$%@? doprowadziła do pozamykania kolejnych oddziałów. Takie mam proste życzenie.
@M4rcinS: hmm zobaczmy:
1. stabilnosc zyciowa- czy to w sferze ekonomicznym(niska inflacja, wyplacanie zarobionej emerytury, podatki kotre nie sciskaja ze jaja) czy prawa(brak sraki legislacyjnej i debilnych nieprzemysanych, pisanych na kolania, wiezacych rak przepisow)
2. poczucie sprawiedliwosci - zeby aferzysci szli siedziec, zeby policja nie umazala spraw, zeby sprawy sadowe nie ciagnely sie 20 lat

Takze widzisz, nie sa to zetony na #!$%@? i balon ani milion dolarow i helikopter, tylko
@M4rcinS: wystarczy, żeby ten kraj w końcu działał jak należy, przestał okradać obywateli z inicjatyw budując durne prawo, które może być interpretowane jak się chce no i najważniejsze - żeby władza budowała państwo a nie swoje tłuste dupy.