Wpis z mikrobloga

- Czyli w interesie kraju można zmusić te 200 tysięcy ludzi do ćwiczeń wojskowych?
- Tak, jak najbardziej.
- Zatem tak samo można byłoby zmusić przynajmniej z tysiąc ludzi do ćwiczeń narciarskich i ewentualnego ich użycia w skokach na 120 metrów, bo w interesie kraju jest prestiż i umowy wynikające ze zdobycia medali w skokach?
- Żartuje Pan, za kogo mnie Pan uważa, za jakiegoś władcę niewolników?
- To już ustaliliśmy, teraz się targujemy.

  • 9
@embrion: Zadałem podobne pytanie w tym wpisie i zwolennicy niewolnictwa niechcieli niestety odpowiadać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Pytanie do zwolenników #obowiazkowecwiczeniawojskowe - skoro podoba wam się pomysł to dlaczego by nie wprowadzić kilku tygodniowych szkoleń dla ludzi z np. WoSu i ekonomii? Wiedza o tym w społeczeństwie jest bardzo mała a napewno przyłożyłaby się na dobre jeśli więcej ludzi miałoby świadomość na co płacą podatki, ile ich
@embrion:

Jako janusz od wojskowości powiem tak

Są dwie kwestie:

1. Powszechny "czasowy"/"okresowy" pobór/rekrutacja/szkolenie itd - przymusowe
Jestem na nie.
Powinno być to dobrowolne i bez przymusu tępych dziadów z WCR czy innych.

2. Znajomość podstaw obsługi broni, pomocy medycznej, szeroko pojętej taktyki walki partyzanckiej, taktyki przetrwania, itd. itd.
Powinien być jakiś system najpierw zachęt do powiedzmy 25 roku i jakiś łagodny system "przymusu" od 25 do 30.

Oczywiście tylko tych
@RFpNeFeFiFcL: Pomoc medyczna i obsługa broni nauczane na zasadzie "masz się sam zgłosić przed osiągnięciem trzydziestki, sam wybierasz termin szkolenia" nie byłaby najgorsza. Tylko trzeba pamiętać w jakim kraju żyjemy. Choćby mówili o dniu szkolenia i braku przysięgi, to później mogą zrobić ZNOWU ustawę, która osoby posiadające szkolenia kwalifikuje jako żołnierza rezerwy.
@embrion: jakie narty tam panie.

W tym kraju brakuje pol miliona kobiet, a nie wszystkie Ukrainki chetne, nie ma rozmienia sie na drobne tylko od razu dla niezameznych lambadziar szkolenia przygotowawcze z lizania zakoli i zadowalania incela, zwienczone przysiega malzenska z losowo wybranym #przegryw

To przeciez tylko 4 tyg, dojada rowerem.