Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu siedzę na grupkach na fb dotyczących macierzyństwa i dzieci. Główny powód jest taki, że myślę o dziecku, ale zanim się zdecyduję to chce jeszcze sobie uświadomić z jakimi problemami przyjdzie mi się zmierzyć. I wiecie co, masakra.. ciagle przewijają się te same problemy
- ogrom kobiet nie ma żadnego utrzymania oprócz 500+
- brak prawka, wiec jak mieszkają na zadupiu to ciężko o jakaś pracę
- brak kwalifikacji, wykształcenia - brak pracy
- mieszkanie na wynajmie lub u teściów
- dzieci z poprzedniego małżeństwa, związku ich lub partnera to zawsze kłopot i jazdy, z akceptacją lub z kasą
- facet to pan, pan trzyma kasę, nie wolno go zdenerwować, do stołu ma być podane i sprzątnięte, pan wraca i zasiada przed tv
- alkohol/przemoc fizyczna i psychiczna - niestety często się pojawia
- brak perspektyw na zmianę, jest #!$%@? ale gdzie pójdę jak nie mam grosza przy duszy a trzeba mieszkanie wynająć, dzieci ubrać itd.

Serio czy tam wygląda obecnie klasyczna Polska rodzina czy po prostu te grupki na Facebooku gromadzą takie osobniki?
Czemu ludzie to sobie robią, czemu nie mając nic, jakiegokolwiek planu na życie mają dzieci i toczą wojnę o każdy dzień. Słabo mi po niektórych historiach i serio pomimo, że baby same są sobie winne to współczuje takiego życia.
#logikarozowychpaskow #macierzynstwo #przemyslenia #antynatalizm #rodzina
  • 14
@Lala-Sassy: #!$%@? mnie to całe #!$%@? "facet to pan, pan trzyma kasę, nie wolno go zdenerwować, do stołu ma być podane i sprzątnięte, pan wraca i zasiada przed tv" No tak.. Wielka pani siedziała z brajankiem cały dzień, i to było taaaaaak zajmujące, że nie miała czasu ugotować, wyprać, posprzątać. Jedno wielkie X D.

Sam zajmowałem się dzieckiem/dziećmi (wliczając to dziecko z ADHD, czyli mega rozbrykane/aktywne) i spokojnie w tym czasie
@Lala-Sassy: to co czytasz to wpisy ameb (niestety to większość różowych i tu nie przesadzam ())
Gównostudia gównopraca, gównozwiązek ¯\_(ツ)_/¯
Przychodzi wiek 25-30 lat i szukają frajera, by zrobić sobie dzieciaka, bo koleżanki już są po ślubie.
Później zdziwione, że są w dupie (bez dziecka też były, a z dzieckiem są jeszcze głębiej).

Nie dziw się, że faceci nie chcą się żenić, jeśli mają coś takiego do
@EdgyCaesar97: Tzn żeby nie było ja się zgadzam. Skoro nie chciało się skończyć szkoły, zrobić prawka czy pójść do pracy, to baba sama jest sobie winna. Nie mniej jednak #!$%@? to życie, siedzieć w domu, z dzieckiem, bez kasy, czekać na co? Na cud chyba jakiś
@lexico: Właśnie chciałabym myśleć że to tylko jakiś odsetek społeczeństwa.
@AlienFromWenus: A kto ma być winny temu że nie maja skończonej szkoły czy
Serio czy tam wygląda obecnie klasyczna Polska rodzina czy po prostu te grupki na Facebooku gromadzą takie osobniki?


@Lala-Sassy: Raczej to drugie niż przeciętna polska rodzina. Co nie znaczy, że odsetek takich związków nie jest duży. Z przykładu który znam osobiście:

- dziewczyna często zalicza wpadkę z chłopakiem w wieku mniej więcej kiedy jest jeszcze w szkole zawodowej
- oczywiście szkoły przez to nie kończy, przez co skazana jest potem tylko
chciałabym myśleć że to tylko jakiś odsetek społeczeństwa.


@Lala-Sassy: oczywiście, z 50 % (dlaczego niby tyle rozwodów?)

A kto ma być winny temu że nie maja skończonej szkoły czy że nigdy nie poszły do pracy? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


Według tej baby @AlienFromWenus: ZAWSZE winny jest mężczyzna, nigdy, w żadnym stopniu kobieta.
Ale nie przejmuj się, to właśnie przedstawicielka tego odsetka. Gównostudia, słabe perspektywy i jedyny
@Lala-Sassy: kobiety siedzace na takich grupach raczej inteligencja nie grzesza (w wiekszosci), ale no pieknie to pokazuje fakt, ze dla wielu z nich jedyna ambicja zyciowa bylo zrobienie kaszojada (lub 2-3) i siedzenie w domu do konca zycia
@AlienFromWenus: bo wiem, że masz gównopracę, nawet Mokabe nie bł zainteresowany, bo mieszkasz na wsi, uzębienie pójdzie Tobie w czasie ciąży i krótko po niej, a w Żabce przegrasz w konkurencji se Swetlaną ( ͡ ͜ʖ ͡)
@EdgyCaesar97 o wow, zajmowałeś się dzieckiem z adhd i ugotowałes obiad dla 5 osób? Ile to dziecko miało lat? Bo napewno nie 1-2. Co innego dziecko 4-5-10 letnie które ROZUMIE co do niego mówisz, a co innego 1.5 roczne które drze sie jak Tylko odejdziesz na 2 metry.

G*wno wiesz o zajmowaniu się dzieckiem ¯_(ツ)_/¯
@Lala-Sassy: Hehe głupi pomysł z tym fb. Ogólnie wyobraź sobie - chciałabyś pytać o pomoc jakieś obce babki w internecie? Wiele z nich nawet nie umie pisać, a przecież dziecko może mieć każdy. Dlatego właśnie normalni ludzie na takich grupkach nie siedzą, tylko takie właśnie patole.

A co do dziecka - warto wiedzieć na co być gotowym, ale dzieci są naprawdę różne i jedno może być okropne, ciągle ryczeć, zawsze mieć