Wpis z mikrobloga

@waldo: Też miałem taki pomysł, to babka z pomocy w InFakcie powiedziała, że to niezgodne z prawem i na fakturze musi być data wykonywania usługi za miesiąc, w którym ta usługa była wykonywana :/
@waldo: nie bzdura
@lolekbezlolek: na czym polega brak możliwości dogadania się z księgową? Czy na tym że ona wie jakie są przepisy, a w/g ciebie to bez sensu? Chyba problem jest na linii ty-Appstore że nie wiesz za ile sprzedali twoich produktów dopóki nie dostaniesz przelewu; a nie na linii ty-księgowa.
Nikogo w US nie obchodzi że masz pośrednika sprzedaży nad którym nie masz kontroli. Nie ty jeden - generalnie
@Corsini: Właściwie to chodziło o to, że odpowiadała na pytania, których nawet nie zadałem zamiast na to, o co pytam. Teraz po paru próbach już powiedziała mi, że należy robić te korekty. Ale dzięki za pomoc.
@zibizz1: data wystawienia faktury (poza przypadkami szczególnymi) nie ma znaczenia dla daty powstania obowiązku podatkowego

Art. 19a. 1. Obowiązek podatkowy powstaje z chwilą dokonania dostawy towarów lub wykonania usługi

5. Obowiązek podatkowy powstaje z chwilą:

3) wystawienia faktury w przypadkach, o których mowa w art. 106b ust. 1, z tytułu:
a) świadczenia usług budowlanych lub budowlano-montażowych,
b) dostawy książek drukowanych (CN ex 4901 10 00, 4901 91 00, ex 4901 99