Wpis z mikrobloga

Wasze największe turystyczne zawody part 1.

PARYŻ

Nijak ma się do pięknego, romantycznego miasta kreowanego w filmach. Zamiast tego dostajemy góry śmieci na każdym rogu zmieszane z 'kwaterami' bezdomnych w każdym kącie. Znane miejscówki turystyczne roją się od czarnoskórych przyczepiających Ci do ubrań róże, cyganów próbujących sprzedać 'iPhonea' i naciągaczy na formularze dla głuchoniemych przez których ciężko się przecisnąć.

Dosłownie ze 3 miejsca zrobiły na mnie wrażenie, pozostałe (znane) jak okolice wieży Eiffela czy pola elizejskie są gruuubo przereklamowane.

'Wisienką na torcie' są bramki ograniczające wjazdy na rozległe parkingi pojazdom powyżej 2-2,5 metra. Czemu? Bo inaczej szybko osiądzie tam tabor cygański ze swoimi przyczepami i kamerami.

#podroze #podrozujzwykopem #turystyka #ciekawostki #swiat
ATAT-2 - Wasze największe turystyczne zawody part 1. 

PARYŻ

Nijak ma się do pię...

źródło: comment_16706683483smHk76qvP1gEfb6HvLOuz.jpg

Pobierz
  • 137
@ATAT-2: Paryż bez dwóch zdań jest chyba największym zawodem, zapewne wynika to z tego, że o ile inne miasta bardzo mocno kojarzą nam się z syfem, Londym/Barcelona/Rzym to Paryż zazwyczaj w mentalności mamy obraz przebudowy za Napoleona 3, więżę Eiffel. I możliwe, że takie było to miasto ale 100 lat temu.
@ATAT-2: Las Vegas: kumulacja amerykańskiego elementu: ćpuny, żebraki, wszystko plastikowe i sztuczne, kicz. Ogólnie USA im dalej od miast tym fajniej. W sumie tego się spodziewałem ale nie w aż takim stopniu. Na plus luz w kasynach, tanie drinki i tanie dobre 5*hotele. A może po prostu byłem za mało pijany na to miasto ;)
@ATAT-2:
Vivec jest bez wątpienia jednym z najgorszych miast, w których kiedykolwiek byłem. Szerokie ulice i wielkie budynki, które kiedyś zapewne były imponujące, teraz tylko przypominają o upadku tego miejsca. Brak jakiegokolwiek sensownego planu urbanistycznego sprawia, że jest to miejsce chaotyczne i trudne do zwiedzania. Mieszkańcy są nieprzyjaźni i niechętni wobec turystów, a lokalne bary i restauracje oferują bardzo słabe jedzenie. W kanałach szczury wielkości psów. Ogólnie rzecz biorąc, Vivec jest
tos-1_buratino - @ATAT-2: 
Vivec jest bez wątpienia jednym z najgorszych miast, w kt...

źródło: comment_16707177191U5aZT35cytSpabEbdcb8i.jpg

Pobierz
@sncf: co do Kopenhagi to się bardzo mylisz, zerknij pod mostem, a i przejdź wieczorem główną uliczką ta obok MCDonalda to sie grubo zdziwisz. W dzien są tlumy i tak się to nie rzuca w oczy.
@AVOIDME: często jak jestem w Azji ludzie mi mówią „a, jesteś z Polski, nigdy nie byłem ale słyszałem ze jest tam bardzo czysto” … bierze się to pewnie z tego ze azjatyccy turyści jadą najpierw na zachód gdzie jest syf i potem przyjeżdzają do nas oczekując takiego samego syfu i się pozytywnie zaskakują.
@Grzesiok: @yahoomlody: Mi się w Wenecji bardzo podoba, byłem w tym roku dwa razy, jakoś marzec i maj. Śmierdzących miejsc trafiłem bardzo niewiele. Miejscówka oczywiście mega turystyczna ale ma fajny klimat i zero samochodów. Co wam nie pasowało?