Wpis z mikrobloga

z perspektywy #it #informatyka #programowanie jak to powinno wyglądać:

Telefon/email:
Hej Mirek, mamy propozycje.
Możesz (ale nie musisz!) wpaść do nas na 2,3 weekendy do wybranej przez Ciebie jednostki. Masz umiejętności techniczne, więc nauczymy Cię np obsługi radaru / systemu do obsługi dronów (wymyślam), obiecujemy, że nie będziesz musiał biegać po poligonie, czysto techniczna robota. Zwrócimy za bilet i jeszcze dodatkowo dorobisz sobie jakiegoś niewielkiego grosza za fatygę. Nowe, ciekawe doświadczenie, nauczysz się obsługi ciekawego sprzętu. To jak?

Rzeczywistość:
#!$%@? #!$%@? dawać w kamasze, będziesz przez 30 dni biegał po poligonie w mrozie (albo #!$%@? wie co xD), masz tu przysięgę, bo jak nie to więzienie śmieciu i niewolniku xD A co mnie obchodzi Twój biznes, żona i klienci XD Obowiązek cza spełnicz XD

To mogłoby być tak dobrze rozegrane, a jest zrobione tak fatalnie. Zero szacunku do obywatela. Ech..
#pis #wojsko #obowiazkowecwiczeniawojskowe #takaprawda #programista15k
Pobierz malyludeklego - z perspektywy #it #informatyka #programowanie jak to powinno wyglądać...
źródło: comment_1670537875AcIui9j7N6ZHTObmKLXyzx.jpg
  • 43
@killzone: gościu. Ja mówię jak zachęcić specjalistów, jak być transparentnym, a Ty tu o jakichś fobiach. Nie każdy może sobie pozwolić na taką wyrwę w życiu w randomowym momencie, i to bez wiedzy na co się pisze. Ludzie mają dzieci i biznesy + inne rzeczy do roboty. Po obu stronach potrzeba szacunku. Uważam, że można się dogadać i rozmawiać ze sobą po partnersku. Jak zrozumiałem wojsku nie potrzeba trepów jak w
Jak zrozumiałem wojsku nie potrzeba trepów jak w tym dokumencie o kawalerii


@maly_ludek_lego: dlaczego niby nie, widziałeś ten spot

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-nikt-z-nas-nie-narodzil-sie-do-wojny-nowy-spot-sil-zbrojnych,nId,5686761

masz nawet programiste w połowie filmiku, co najgorsze biegającego po lesie z karabinem jak jakiś #!$%@?. Nie rozumiem dlaczego niby programista nie może biegać, nie może strzelać, nie może #!$%@?ć z moździerza, co on ma tą klawiature do rąk przyklejoną? Wy nie uprawiacie żadnych sportów?
no a jak rakieta będzie leciała w kierunku radaru to odejdziesz spokojnym krokiem


@jozef-dzierzynski: co xD ty serio myślisz, że przed rakietami się ucieka z buta i jeszcze wyśmiewasz innych ludzi? O jasna cholera ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale tak z dobrego serca - jakby kiedyś w twoim kierunku leciała rakieta, to uciekanie jest świetnym sposobem na śmierć. Przyjmujesz jak najszybciej jak najniższy profil, żeby nie być
co xD ty serio myślisz, że przed rakietami się ucieka z buta i jeszcze wyśmiewasz innych ludzi?


@Wap30: @GFG_: ruskie do ataków na radary używają chociażby dronów lancet, tak jak na wideo poniżej, więc tak, uważam że fajnie byłoby gdyby obsługa radaru potrafiła przebiec chociażby kilkaset metrów.

tak, to za dużo. Jak chcesz mieć osoby przeszkolone w jakiejś materii to muszą być chętni, a chętnych nie będzie jeśli będziesz im
jozef-dzierzynski - > co xD ty serio myślisz, że przed rakietami się ucieka z buta i ...
Jaka opcja jest lepsza?


@septokonchoplastyka: nie tracić czasu na marudy, to jest najlepsza opcja. Wojsko opiera się na hierarchiczności, z rozkazem nie ma dyskusji, nikomu nie przydadzą się malkontenci którzy będą jedynie zawracać dupe bo trzeba wstać rano, przebiec dwa kilometry a w ogóle obiad był niesmaczny i sie nie wyspał i jest niezdolny do służby. Tak jest w każdej armii.
@septokonchoplastyka: przecież i ja i ty wiemy że ci wszyscy malkontenci byliby pierwsi do #!$%@?. Jeżeli ktoś nie chce biegać to czy będzie chciał umierać za ojczyzne? Wątpliwe. I o to właśnie mi chodzi, jeżeli nie jesteś w stanie przeżyć małych niedogodności w imie ojczyzny to czy będziesz w stanie zaryzykować swoim życiem? Nie wydaje mi się, dlatego tacy malkontenci są niepotrzebni, to tylko strata czasu, zasobów i pieniędzy na wyszkolenie
@jozef-dzierzynski: tak na pewno ludzie, którzy z własnej woli poświęcaliby swój czas na coś, co nigdy im się do niczego poza wojskiem nie przyda, byliby pierwsi do #!$%@?. Weź pomysł przez doslownie 30 sekund swoim rzadko używanym mózgiem - to nie chodzi o żadne malkontenctwo.

Sytuacja A: wojsko organizuje 4 godzinne szkolenie z XYZ + 2 godziny biegania

Sytuacja B: wojsko organizuje 6 godzinne szkolenie z XYZ

Na drugie szkolenie na
tak na pewno ludzie, którzy z własnej woli poświęcaliby swój czas na coś, co nigdy im się do niczego poza wojskiem nie przyda, byliby pierwsi do #!$%@?


@septokonchoplastyka: ludzie dla których wymóg

brak biegania


jest najważniejszy byliby pierwsi do #!$%@?. Byliby pierwsi do kwestionowania rozkazów. Zrozum, wojsko to nie bootcamp a twój dowódca to nie scrum master któremu możesz nawijać makaron na uszy. Wojsko to instytucja która jeżeli trzeba będzie pośle
Pobierz jozef-dzierzynski - > tak na pewno ludzie, którzy z własnej woli poświęcaliby swój cz...
źródło: comment_1670580081JibiBT0w6wGB4vrcpDERUO.jpg