Wpis z mikrobloga

wlasnie sie dowiedzialem o kolejnej firmie IT ktora ma oddział w PL w której wyleciało z dnia na dzień kilkaset pracowników ( ͡º ͜ʖ͡º)
kapitał amerykański
także ten... wcale nie ma kryzysu, a ludzie z IT się wcale nie muszą o nic martwić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #inflacja #ceny
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DJ_QBC: Nie wiem czy wiesz, ale w dowolnych czasach znajdziesz pojedyncze firmy, które mają problemy finansowe. U mnie nie tylko nie zwalniają, ale zatrudniają nowych, a istniejącym dają podwyżki. Czyli co, zgodnie z Twoją logiką nie mamy kryzysu?
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru:

zwalnia na pewno CS we wroclawiu, nie sa to jakies porazajace liczby, no ale trudno negocjowac jakies szalone podwyzki, jesli koledzy z zespolu wylatuja ;) (mowa o kilkuset osobach na ok 5000)
  • Odpowiedz
@del855: jeszcze niedawno niektórzy myśleli że będą zwalniać na Zachodzie, żeby przenosić do PL, bo tak było w 2008. Debile :) płace są znacznie bliższe sobie niż w 2008, a jak jesteś w survival mode (typu CS) to ważniejszy jest koszt niż jakość. W Wietnamie czy Indiach ludzie za tysiąc dolarów miesięcznie będą ich całować po nogach. A że w Polsce za trzy czy cztery tysiące będzie lepsza jakość? Trudno.
  • Odpowiedz
@LuciusMiximus:

i tak i nie, to samo bylo w 2008-9 tez czesc etatow byla redukowana tylko wtedy chyba paradoskalnie byl wiekszy nacisk na ciecia u nas niz w macierzy.... teraz troche na odwrot, ponoc najwieksze cieca sa w szwajcarii - no nominalnie to nie ma o czym dyskutowac, za 1 zwolnionego szwajcara mozna zachowac kilka etatow w Polsce.

W miare normlanym jest, ze ciecia ida z obrzezu ku centrum, po
  • Odpowiedz
TAK BYŁO, JESTEM TOM FIRMOM XDDDDDDDDDDDDDDDDDD


@datester: napewno kontraktornie wypierdzielalaja rekruterki a to oznacza ze jest mniej zamowien :P
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@DJ_QBC: xDDDDDDDDD

Potężna firma z U S A pozwie anona za rozpowszechnianie powszechnie dostępnych informacji. Z postu wynika że tam nie pracujesz więc o jakich kłopotach mówisz? Fajne farmazony. Bojem sie i trzemse siem.
  • Odpowiedz