Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #prawo mam pytanie. Miałem najemcę w mieszkaniu, który uciekł nie płacąc za czynsz media itp. Złożyłem sprawę do sądu i niedawno otrzymałem pismo z wyrokiem w postępowaniu upominawczym z nakazem zapłaty całości zaległej kwoty przez najemce (około 6000 zł). Ma na to 2 tygodnie lub wnosi sprzeciw. Wczoraj dostałem kilka przelewow od niego na kwotę 50 zł. Każdy był zatytułowany np. zaliczka na poczet czynszu marzec 2022 czy zaliczka na poczet opłaty za prąd luty 2022. Jak mam to rozumieć? Koleś coś kombinuje żeby wypłacić trochę i odroczyć w czasie spłatę? Pozdrawiam :)

#nieruchomosci #kiciochpyta #wynajem
  • 19
@Walkiria123: @BHN_LLU: w wyroku jest napisane że ma zapłacić całość w ciągu 14 dni albo wnieść sprzeciw. Tak myślałem, że dziad będzie kombinował. Nic muszę się w takim razie z komornikiem skonsultować.
@TP53: Najpierw zadzwoń do sądu, zapytaj czy się uprawomocnił. Jeżeli tak to złoż wniosek o nadanie nakazowi klazuli natychmiastowej wykonalności. Załącz ten nakaz do wniosku. I z tym co dostaniesz z sądu idz do komornika z wnioskiem o wszczęcie egzekucji.
@del855:

wg mojej wiedzy, to skuteczna metoda nieplacenia ;) Dluznik wykazuje wole, cos tam wplaca, a ze to tylko niewielka czesc - no trudno... nie mozna powiedziec, ze nie idzie w kierunku splaty.

Pora zrewidować "swoją wiedzę", bo tak to nie działa :)

@TP53:

Wczoraj dostałem kilka przelewow od niego na kwotę 50 zł. Każdy był zatytułowany np. zaliczka na poczet czynszu marzec 2022 czy zaliczka na poczet opłaty
@del855: @BHN_LLU: @Walkiria123: @Vateusz23: @Dutch: mam nadzieję że się nie obrazicie za zawołanie ale jest mały update w sprawie. Otóż felerni najemcy złożyli sprzeciw do wyroku. Nie napisałem, że do kosztów zaliczyłem też zniszcenie kanapy, regału, ułamane uchwyty do otwierania okien, oderwana głowica od kaloryfera itp. No więc w uzasadnieniu piszą np.: właściciel nie poinformował o tym by nie siadać na kanapie spoconym lub z mokrymi włosami
@TP53: no to tak jak pisałem, trafiły Ci się przebiegłe karaluchy .Współczuję, trzymam kciuki za rozwiązanie sprawy, obawiam si że bez komornika się nie obejdzie. BTW. płaciłeś podatek od najmu?