Wpis z mikrobloga

+781,14% w 2022
Chciałoby się rzec: "W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem"
Statement z pełną listą transakcji wrzucę jutro po sesji z szerszym komentarzem. Przekroczyłem na dziś na "wykopowych" rachunkach kwotę 10000 PLN, zaczynałem w styczniu z kwotą 1135,03 PLN. Można więc już szydzić.

To nie jest fejk. Tak było i to zrobiłem. Kwota nie imponuje, ale roczny zwrot procentowy to mój życiowy rekord. Co najśmieszniejsze, ilość błędów i głupot które zrobiłem w trakcie jest tak kolosalna, że gdyby nie one, to byłoby tego pewnie z 1500% więcej. Nie handlował automat tylko człowiek. Grając jednak do poziomu 2-3 dużych lotów spokojnie ten styl gry dałoby się zaadoptować. Jak ktoś szuka inspiracji, to może ten wyczyn potraktować jak tutorial gościa z hindusko-pakistańskich internetów. Pokazał, że można coś zrobić, więc pewnie się to da zrobić. W całym roku delikatnie pod kreską były tylko dwa miesiące.

Krótki komentarz dla osób, które być może stwierdzą, że zarobek na takiej małej kwocie startowej, to gówno a nie zarobek:
Nominalnie kwota końcowa nie jest dla mnie duża, bo jest lekko powyżej połowy mojego średniego miesięcznego dochodu, a po zapłaceniu podatku nawet tej połowy nie osiągnie. Patrząc jednak np. na wydatki na paliwo, to z górką pokryje mi to roczny jego koszt. Dla mnie bardzo fajnie i cieszy.
Jeśli zarabiasz na giełdzie i robisz dobre zwroty na wielokrotnie wyższych kwotach, to oczywiście szacun i uznanie dla Ciebie. Jeśli zarabiasz, ale wynik jest w okolicach rocznego wyniku na lokacie lub ciut więcej, to załóż jakieś subkonto spekulacyjne na mniejsze kwoty i spróbuj dorzucić tym boosta do ogólnego wyniku.
Jeśli tracisz na dużych kwotach, to je zmniejsz. Jeden grosz zarobiony w rok na 10 złotych będzie zawsze lepszy niż 10k zł stracone na milionie.
Generalnie każdemu polecam posiadanie subkont i handel w różnych wymiarach czasowych, albo nawet całkowicie różnymi metodami.
Jak opublikuje statement, to oczywiście pochwalę się wszystkimi parametrami i otwartymi pozycjami.

#gielda #inwestycje #chwalesie
DJ007 - +781,14% w 2022
Chciałoby się rzec: "W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg uko...

źródło: comment_1670431428BxkjtOvrOd0wTPNNnLQJ92.jpg

Pobierz
  • 67
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DJ007: Zazdro ( ͡° ʖ̯ ͡°) mój ból dupy ma ból dupy. 10x zwrot to nie dużo tylko bardzo dużo.

Sam chciałem spróbować z małą kwotą 500 zł to zysk na jaki liczyłem to jakieś 50-100 zł.
nie mowie, ze masz sie tym przejmowac

z ciekawosci pytam


@151346136: Wg mnie będzie to koło 800 zł, ale pogrzebie statemencie. Niestety w mt4 eksport jest w htmlu z powalonymi tabelkami, więc z marszu tego nie sprawdzę
ominalnie kwota końcowa nie jest dla mnie duża, bo jest lekko powyżej połowy mojego średniego miesięcznego dochodu,


@DJ007: myślałem, że z swoją wiedzą zarabiasz przynajmniej 10 razy więcej. Tak czy siak gratuluję. Gdyby nie moje lenistwo i nie chęć do nauki to może też bym kiedyś wyszedł na plus.
@DJ007: Z MT4 możesz pobrać detailed statement. Następnie otworzyć sobie pusty excel. Z menu "otwórz" wyszukać statement, zaznaczając wyświetlanie wszystkich plików (każde formatowanie). Po otwarciu tylko wyłączyć scalanie komórek i voilà - otwiera się normalnie, działa sumowanie kolumn. Jak baza danych z xml.
Sam chciałem spróbować z małą kwotą 500 zł


@Alpharius: Przy 500 zł musiałbyś grać na admiralu na mikrolotach, albo bossafx, ale wtedy tylko pl20 czyli syntetyk na nasz FW20. Ewentualnie wszędzie tam gdzie skalowanie punktu masz już z poziomu 10-20 groszy.
@Alpharius: Przy 500 zł musiałbyś grać na admiralu na mikrolotach, albo bossafx, ale wtedy tylko pl20 czyli syntetyk na nasz FW20. Ewentualnie wszędzie tam gdzie skalowanie punktu masz już z poziomu 10-20 groszy.


@DJ007: właśnie mam na XTB $100 i wydaje mi się to o wiele za mało do gry, lubię dawać sobie dosyć odległe SL i kilkadziesiąt procent na transakcji w plecy nie będzie problemem jeśli grasz małym kapitałem,
właśnie mam na XTB $100 i wydaje mi się to o wiele za mało do gry, l


@11_01_010_1010_00_10: Musisz się przesiąść bo xtb nie da tak małych mikrolotów.
W bossa 1 mikro na na pl20 to 10 groszy czyli 1% na wig20 robi różnicę 2 zł.
Inna sprawa, że odległe stopy w daytradingu raczej odpadają.