Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Co mogę z tym zrobić?
Co zimę jak zaczyna już poważnie brakować słońca pękają mi kciuki przy paznokciach do krwi. Teraz zamiast paznokci wysuszyła się skóra pomiędzy palcami i też widać małe pęknięcia które pieką.

Lykam witaminę D, cynk, minerały, omegi, zdrowo się odżywiam itp. Nie zmienia się za wiele w mojej diecie pomiędzy latem a zimą a męczy mnie to już parę lat.

Ręce smaruje kremem a+e Linovit

#zdrowie #medycyna #zima #kosmetyki
Eustachygolipachy - Co mogę z tym zrobić?
Co zimę jak zaczyna już poważnie brakować s...

źródło: comment_1670321679Kj3vZzdamsyhwZTFWmFZRX.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
@Eustachy_goli_pachy: Byq żaden krem nawilżający tylko natłuszczający. W dużym skrócie: skóra ma warstwy. Jedna z nich - lipidowa - jest uszkodzona. Ta warstwa jest barierą która zatrzymuje wilgoć, chroni przed zimnem. Zimne powietrze = suche powietrze. Ty masz 36,6 - woda odparowuje, skóra jest sucha, nieelastyczna, pęka...

Kroki do wykonania:
- ograniczenie mycia rąk (są tacy co myją chorobliwie za często)
- mycie rąk szarym mydłem, może być biały jeleń w płynie.
- po każdym myciu smarowanie, nie nawilżającym a czymś co ma np. glicerynę, lanolinę, inne (ma
  • Odpowiedz
@Eustachy_goli_pachy: dodatkowo, nie wiem ile w tym prawdy, ale słyszałem, że kremami na bazie wody nie powinno się smarować rąk na zimnym. Sprawia, że bardziej CI wysusza dłonie. Nie wiem czy to urban legend, ale ja unikam takich praktyk :D
  • Odpowiedz