Wpis z mikrobloga

Wyjazd na #filipiny prawie rok temu to była najlepsza decyzja w moim życiu. Nawet nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo życie w #polska dojeżdżało mnie psychicznie. W ciągu roku praktycznie potroiłem swoje zarobki jako programista, poprawiłem swoje zdrowie, wstaję rano z uśmiechem na twarzy. Bardzo pomaga życie w pozytywnym otoczeniu, polecam każdemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programista15k #programista25k #azja #podroze #pracait
  • 24
@majortomajor: to trzeba lubić, dla mnie życie w krajach 3 świata, jak piękne by one nie były to udręka


@rskk: trzeba po prostu zapomnieć o wizji mieszkania przy plaży bo tam infrastruktura jest beznadziejna na dłuższą metę. Duże ośrodki miejskie są w porządku z mojego doświadczenia
@majortomajor gratulacje. W lutym, czyli takim specyficzny okresie, bo środkowe Filipiny odbudowywały się po tajfunie (akurat w lutym przeniosłem się z Bohol na Cebu a problemy ciągle były). Podejrzewam, że wylądowałeś w Manili, gdzie internet jest najstabilniejszy.
@majortomajor trochę dziwne, czyżby Palawan się nie spodobał, czy bardziej chodzi o infrastrukturę? Podejrzewam, że w Puerto Princessa czy El Nido nie powinno być problemu z pracą zdalną.

Mieszkałem w Manilii przez 2 lata i jakoś to do mnie nie przemawiało, gdyby nie covid i praca zdalna to wróciłbym do pracy w Europie.

Obecnie mieszkam na dość głębokiej prowincji, całe szczęście tylko, że jest w miarę stabilny internet.
Niestety parę razy miałem
@damian91: na El Nido były duże problemy z internetem, przynajmniej raz dziennie wyrzuciło też prąd na ~ 1 godzinę. Też myślałem nad Starlinkiem, ale tak jak piszesz - dosyć drogo wychodzi. Obecnie mam jako zapas unlifam od Smart Bro. Jakby było bardzo źle to mam też SIM od Globe, z którego mogę zrobić hotspota
@damian91: ktora prowincja? Przerwy w dostawie pradu zdazaly sie juz w Subic lub blizej Manili takze lekko na takiej odleglej prowincji. Jaka cena starlink?