Wpis z mikrobloga

@michal-skora: Jednak twaróg. Autor wątku zaznaczył że interesuje go przelicznik gramów białka na złotówkę bez wnikania w szczegóły, w tym przyswajalność, współczynnik sytości itp. Ćwierć kilo twarogu kosztuje tyle co 3 jajka. Białka dwa razy więcej.
  • Odpowiedz
@pokey: Miałem gdzieś link do filmiku/badania na ten temat ale nie mogę znaleźć. Generalnie przyswajalność białka wynika w dużej mierze z jego źródła. Z jajek jest to 50% przy założeniu, że jesz całe, z mięsa to 33%, a z produktów niemięsnych i nie jaj (twarogi, nabiał, fasole, makarony, orzechy) to 17%
  • Odpowiedz
@pokey: te wartości powyżej są na pewno niepoprawne, ale faktycznie są białka lepiej lub gorzej trawione i przyswajane. Mówi o tym współczynnik PDCAAS.

Co się za tym dzieje z postałymi 83% kalorii dostarczonych z np. orzechów?


@pokey: Wysrasz je. Prosty przykład: zjedz sobie kilo kukurydzy z puszki. W teorii będzie to jakieś 1000kcal. Ale nie przyswoisz tyle bo część przez Ciebie przeleci nieprzetrawiona i nieprzyswojona. Zjadłeś i wysrałeś.
  • Odpowiedz
@ptakov23: Oczywiście masz rację. Jest szereg wad jedzenia twarogu (można go nie lubić, mieć problemy z jego trawieniem, mieć alergię itp.) Jak ze wszystkim. Jest to jeden z produktów i bynajmniej nie polecam aby stanowił wyłączne źródło białka na co dzień. Ba, ja do niego nie namawiam, mimo że sam jem dużo twarogu gdyż go lubię, a mój organizm się przed nim nie broni. To wszystko nie przeszkadza aby był
  • Odpowiedz