Wpis z mikrobloga

Nie po to mamy WOT i innych zawodowych żołnierzy aby każdy byl zmuszany do obrony kresek na mapie a juz tym bardziej bezsensownych ćwiczen po ktorych i tak nic nie bedziesz pamietac oprócz musztry i paru komend.
Jak zabraknie nauczycieli czy pielęgniarek to tez panstwo mnie zmusi abym sie nauczyl pedagogiki i pielęgniarstwa i był zapchaj dziurą? Ostatnio widzialem, ze kolejni ochotnicy WOT złożyli przysięgę:
https://epoznan.pl/news-news-134831-50_rekrutow_zlozylo_przysiege_za_kazdym_razem_to_ogromne_przezycie_dla_kandydatow

No i fajnie, jak ktoś chce się bawić w żołnierza i ma za to płacone to ich wybór. Dlatego nie powinni zmuszać kazdego, tylko szukac chętnych kto chce sobie latać z karabinkiem i bronić granic. Tak mówilem podczas rozpoczęcia uderzenia przez Rosję 24.02 i moje zdanie sie nie zmienilo

Change my mind

#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 127
@Mekeke2: No dobra to dlaczego nie zrzekniesz się obywatelstwa skoro nie odpowiadają ci obowiązki obywatela w tym kraju? Możesz się wypisać już teraz. Tez ubolewam nad sytuacja ale niestety tak jest, w czasie wojny trzeba będzie pomagać bo wojsko będzie się #!$%@? na froncie, a cywile musza ogarniać resztę. Oczywiście cała ta sytuacja z wezwaniami jest #!$%@? bo przepisy na kolanie tworzone, powinno to wyglądać zupełnie inaczej
@Fushnikov: " Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież Żydem. 

Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież komunistą. 

Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież socjaldemokratą. 

Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem.
Nie byłem przecież związkowcem. 

Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował.
Nikogo już nie było." - odpowiadam za OP
@Mekeke2: dorobiliśmy się pokolenia #!$%@?, ciot i płatków śniegu. Nauczyłbyś się czegoś, poćwiczył, pierwszy raz spał poza domem mamusi, zjadł z kumplami szamę, to laluś woli płakać na wykopie. XD
@bocznica: xD Brzmisz jak wąsaty wuja na weselu, który jedyne co umie to skręcac srubki w fabryce, ale jest pierwszy do krytykowania "#!$%@?" xD
Ale to inni są #!$%@?, bo nie chcą marnowac czasu na #!$%@?ą zabawę w wojsko. Mam lepsze rzeczy do roboty.
Jak ty masz duzo czasu wolnego to twoja sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mozesz sie pobawic karabinem za mnie jak masz zbyt duzo
To po co mamy ludzi ktorym sie placi za obronę ojczyzny i mają za to przywileje? Zebym ich #!$%@? wspomagal rękoma, bo sami nie potrafią?


@Mekeke2: Potrafią, ale jest ich po prostu za mało, szczególnie gdy potencjalnym przeciwnikiem jest armia rzędu tysięcy żołnierzy.

A jak Panstwu brakuje żołnierzy to niech zachęci obywateli godną płacą - zapewniam cię, że jak odpowiednio zapłacą to będziemy mieć armię 500k ludzi.

Kwestia tylko pieniędzy.


Których
Brzmisz jak wąsaty wuja na weselu


@Mekeke2: w dumie mam jak brzmię, samą prawadę napisałem, wielkie olaboga, na woję cię biorą lamusie? Jak wojna na Ukrainie to wszyscy gotowi, #!$%@?ć fiutina, my już jedziemy pod moskwę, jak trzeba poćwiczyć i być lepiej przygotowanym to ja już majty osrane.
Potrafią, ale jest ich po prostu za mało, szczególnie gdy potencjalnym przeciwnikiem jest armia rzędu tysięcy żołnierzy.


@mroznykasztan: no to trudno #!$%@?. Co mnie to obchodzi. Jakby przestali rozdawać hajs starym dziadom na lewo i prawo to znalazłyby sie srodki na większą armię.
Co mnie #!$%@? obchodzi, ze rząd nie ma kasy, a chce armii. Niech sami wstąpią do niej i wąchają kwiatki od spodu.
Albo kasa albo nara
w dumie mam jak brzmię, samą prawadę napisałem, wielkie olaboga, na woję cię biorą lamusie? Jak wojna na Ukrainie to wszyscy gotowi, #!$%@?ć fiutina, my już jedziemy pod moskwę, jak trzeba poćwiczyć i być lepiej przygotowanym to ja już majty osrane.


@bocznica: znajdz moją wypowiedz - kiedykolwiek - ze pisalem, ze jestem gotowy na wojnę, ze #!$%@?ę putina, ze naciskac przycisk art 5 NATO.
Tak jak dzisiaj pisalem 24.02 i tak
Potrafią, ale jest ich po prostu za mało, szczególnie gdy potencjalnym przeciwnikiem jest armia rzędu tysięcy żołnierzy.


@mroznykasztan: aa i jeszcze jeden pro tip. Dzisiaj wojen nie wygrywa się ilością tylko technologią.
Nie bierze się tysięcy ludzi na pole aby dźgali sie bagnetami w walce wręcz. Teraz to artyleria, drony, rakiety robią robotę, a nie mięso armatnie. Widzisz to po stratach rusków chociazby.
@Mekeke2: @2-aminopirydyna: panowie, jesteście obywatelami tego kraju i macie jakieś obowiązki. Rozumiem ze jak będzie wojna to każdy za siebie i wyjeżdżacie mając w piździe swoich starych, dziadków albo schorowaną sąsiadkę co w dzieciństwie się wami opiekowała jak mame i tate byli w pracy? Patrzcie trochę szerzej a nie tylko na koniuszek swojego nosa. Regularne wojsko pójdzie walczyć ale my tez musimy coś robic, a nie #!$%@? żeby pierdziec w
yjeżdżacie mając w piździe swoich starych, dziadków albo schorowaną sąsiadkę co w dzieciństwie się wami opiekowała jak mame i tate byli w pracy?


@Dolan: czemu mowisz, ze mamy w #!$%@?? Zabieramy rodzinę i chronimy siebie i tyle. Kazdy dba o siebie, a ja nie bede walczyc z karabinkiem, bo w koncu Polska za cos placi żolnierzom. Mi nic nie placi.
Kazdy dba o siebie


@Mekeke2: a kto zadba o tych, którzy nikogo nie mają? Tak, powinien rząd, ale jak jest każdy wie... a potem masz kilkadziesiąt tys dzieci wywiezionych za granice do wroga