Wpis z mikrobloga

Nie po to mamy WOT i innych zawodowych żołnierzy aby każdy byl zmuszany do obrony kresek na mapie a juz tym bardziej bezsensownych ćwiczen po ktorych i tak nic nie bedziesz pamietac oprócz musztry i paru komend.
Jak zabraknie nauczycieli czy pielęgniarek to tez panstwo mnie zmusi abym sie nauczyl pedagogiki i pielęgniarstwa i był zapchaj dziurą? Ostatnio widzialem, ze kolejni ochotnicy WOT złożyli przysięgę:
https://epoznan.pl/news-news-134831-50_rekrutow_zlozylo_przysiege_za_kazdym_razem_to_ogromne_przezycie_dla_kandydatow

No i fajnie, jak ktoś chce się bawić w żołnierza i ma za to płacone to ich wybór. Dlatego nie powinni zmuszać kazdego, tylko szukac chętnych kto chce sobie latać z karabinkiem i bronić granic. Tak mówilem podczas rozpoczęcia uderzenia przez Rosję 24.02 i moje zdanie sie nie zmienilo

Change my mind

#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 127
i teraz nie ma gdzie uciekać albo do USA które dobrze bronią swoich kresek, tak?


@To_ja_moze_pozamiatam: tam mają wystarczającą armię zawodową zrobioną z OCHOTNIKÓW, ktorzy bez problemu sobie poradzą w razie konfliktu. Jesli myslisz, ze w USA bedzie masowy pobór, to cie zmartwie. To nie czasy II wojny swiatowej aby brali kazdego.
Mają wystarczającą przewagę technologiczną aby nie musieć rekrutować Ździśka z piekarni
@Takinickk: nie, mam ich w dupie.
Czemu tak myslisz? To jest tak jak w Rosji - tam tez zachęcali kasą aby rekrutowac do pojscia na front. Ci ktorzy nie mieli perspektyw przed sobą i dzien w dzien walili wódę na wsi to przynajmniej sobie troche zarobili, albo zostali wymienieni na pare litrow oleju slonecznikowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Myslisz, ze w Polsce by to nie podzialalo?
To
@Mekeke2 Armia USA nie jest jest stworzona z samych zawodowych. Masz pełno rezerwistów, całą gwardia narodowa, ROTC, systemy szkolenia rezerw. W USA też przechodzisz kwalifikacje wojskowa i określają ci kategorie zdrowia. Podczas operacji pustynia burza czy inwazji na Afganistan, powoływali rezerwistów do wojska. US army ma cały system rozwinięcia armi na czas wojny. Faktem jest to, że większość obecnie stanowią żołnierze ochotnicy.
@Mekeke2: Rzadzacy tym krajem zabili we mnie ducha patrioty i jak teraz chodza mysli po glowie by wyjechac stad, to w czasie wojny bym sie nie wahal ale Twoje porownanie z deficytem nauczycielow itd. jest niezlym fikolem. Rozumiem, ze mozna byc przeciwnikiem powolania do sluzby (tez niechcialbym byc powolanym) ale po co te idiotyzmy?
@Mr-Right: czemu fikołem?
Rząd płaci żołnierzom aby byli w gotowości i walczyli. I na tym powinni skonczyc. Jesli bedzie za malo zolnierzy to trudno i nie powinni zmuszac innych do walki.
Rzad płaci nauczycielom i pielęgniarkom aby wykonywali swoją pracę. Jak będzie zbyt malo nauczycieli i pielęgniarek to wtedy rzad placi więcej (haha) aby chętni sie znalezli albo przeorganizowuje swoją prace i dostosowuje do ilosci pracujących. Nie wysyła biletów do obywateli
@Mekeke2: masz rację ogólnie, przy czym docelowo to nie jest bronienie kresek na mapie. Komusza zaraza to nie jest zmiana danych na przelewie podatkowym, tylko istna dzicz, gwałty i morderstwa.