Wpis z mikrobloga

Nie po to mamy WOT i innych zawodowych żołnierzy aby każdy byl zmuszany do obrony kresek na mapie a juz tym bardziej bezsensownych ćwiczen po ktorych i tak nic nie bedziesz pamietac oprócz musztry i paru komend.
Jak zabraknie nauczycieli czy pielęgniarek to tez panstwo mnie zmusi abym sie nauczyl pedagogiki i pielęgniarstwa i był zapchaj dziurą? Ostatnio widzialem, ze kolejni ochotnicy WOT złożyli przysięgę:
https://epoznan.pl/news-news-134831-50_rekrutow_zlozylo_przysiege_za_kazdym_razem_to_ogromne_przezycie_dla_kandydatow

No i fajnie, jak ktoś chce się bawić w żołnierza i ma za to płacone to ich wybór. Dlatego nie powinni zmuszać kazdego, tylko szukac chętnych kto chce sobie latać z karabinkiem i bronić granic. Tak mówilem podczas rozpoczęcia uderzenia przez Rosję 24.02 i moje zdanie sie nie zmienilo

Change my mind

#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 127
Ale tu nie chodzi o żadne umiejętności. Masz pojechać, złożyć przysięgę i w razie wojny stawic się jako mięso armatnie. Dostaniesz jakaś zacinająca się pukawkę i cześć i chwała ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W międzyczasie Blaszczak pochwali się Kaczce, ze mamy 300 tys. wojsko z dykty.


@SOLDIER_OF_FROGTAN: żadnej przysięgi składać nie będę. Żołnierzem nie jestem, nie będę i nie będę się zobowiązywac do zabijania, a tym bardziej
@To_ja_moze_pozamiatam: Nie, narracja się nie zmienila. Kto chce walczyc za kreski na mapie niech walczy.
Mi to lotto - po coś mamy żołnierzy zawodowych? Po co oni są? Do obierania ziemniakow?
A jak Panstwu brakuje żołnierzy to niech zachęci obywateli godną płacą - zapewniam cię, że jak odpowiednio zapłacą to będziemy mieć armię 500k ludzi.
Kwestia tylko pieniędzy. Ja natomiast sie na takie bzdury nie piszę ( ͡° ͜ʖ
a jak przyjdą do twojego domu to będziesz umiał go obronić ?


@Takinickk: a ty bys umial? Mając karabinek, jak sie obronisz przeciwko bandzie 100 chlopa, czołgom i artylerii?
Mnie by juz dawno w chacie nie bylo gdyby byl jakis konflikt. Zostanie w domu to najglupszy pomysl jaki moze byc.
Pogodzilbym sie ze stratą, ze chata bedzie wyglądala jak teraz chaty w Mariupolu i tyle.
Za duzo bajek sie naoglądales
@Mekeke2: Sam sobie zaprzeczasz. Czyli generalnie to tylko kreski na mapie- jak ktos chce to niech walczy ale ty nie chcesz. Ale nie chcesz też by jakiś szalenec zajął Europę i wtedy będzie to wina tych, co słabo walczyli za te kreski i teraz nie ma gdzie uciekać albo do USA które dobrze bronią swoich kresek, tak?
@Takinickk: > Ile ci trzeba zapłacić żebyś wstąpił do armii ? Masz jakąś stawkę miesięczną ?

@Takinickk: Ja nie mam takiej stawki, bo kasa mnie nie zachęci. Ale jest wiele osób które chętnie by sie skusilo gdyby widzialo na swoim koncie np 10kola miesiecznie wplywow. Szczegolnie ci ktorzy malo co potrafią i są niewyksztalceni