Wpis z mikrobloga

Nie po to mamy WOT i innych zawodowych żołnierzy aby każdy byl zmuszany do obrony kresek na mapie a juz tym bardziej bezsensownych ćwiczen po ktorych i tak nic nie bedziesz pamietac oprócz musztry i paru komend.
Jak zabraknie nauczycieli czy pielęgniarek to tez panstwo mnie zmusi abym sie nauczyl pedagogiki i pielęgniarstwa i był zapchaj dziurą? Ostatnio widzialem, ze kolejni ochotnicy WOT złożyli przysięgę:
https://epoznan.pl/news-news-134831-50_rekrutow_zlozylo_przysiege_za_kazdym_razem_to_ogromne_przezycie_dla_kandydatow

No i fajnie, jak ktoś chce się bawić w żołnierza i ma za to płacone to ich wybór. Dlatego nie powinni zmuszać kazdego, tylko szukac chętnych kto chce sobie latać z karabinkiem i bronić granic. Tak mówilem podczas rozpoczęcia uderzenia przez Rosję 24.02 i moje zdanie sie nie zmienilo

Change my mind

#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 127
@Dietetyq: Liczebność stanu osobowego nie ma znaczenia tak długo jak ten stan osobowy z karabinem w ręce nie jest w stanie podejść na odległość z której tego karabinu w ogóle da się użyć, a mniej więcej tak to wygląda we współczesnej wojnie prawdziwie nowoczesnych armii.

Tylko że Rosja to nie jest żadna nowoczesna armia, tylko się wydawało że była xD Przypominam też, że właśnie ruski zdobyczny sprzęt jest rozkręcany w USA
@Khaine:

Liczebność stanu osobowego nie ma znaczenia tak długo jak ten stan osobowy z karabinem w ręce nie jest w stanie podejść na odległość z której tego karabinu w ogóle da się użyć


W punkt - więc skąd tak wielka popularność zwolenników SZKOLENIA cywili z zakresu obronności?
Ja rozumiem żeby z bronią palną był zaznajomiony każdy, nawet na lekcjach przysposobienia obronnego w szkołach.

Tylko, że nijak ma się to do realnego
@Mekeke2: jeśli prawda cię tak boli... Kiedyś facet to był facet a nie pedał w rurkach co będzie uciekał za granicę jak tylko wybuchnie konflikt. Nie po to nasi dziadkowie walczyli za ten kraj żeby teraz jakąś banda cip tego niedoceniała.


@Takinickk: Zobacz na Koreańczyków, każdy ma obowiązkowa służbę wojskowo i tam jest dużo tych ‚pedałów w rurkach’
Tylko, że nijak ma się to do realnego wsparcia działań operacyjnych na współczesnym polu walki.


@Dietetyq: To zaczyna mieć znaczenie dopiero podczas walk w miastach, ale walki w miastach jak pokazał przykład obecnej wojny to też mocno hipotetyczna sprawa, bo ludność cywilna jak się okazało nie jest skora do strzelania się z wojskiem agresora dopóki nie mają mocnego wsparcia ze strony własnego wojska które ich przekonuje że mają realne szanse. Dlatego
@To_ja_moze_pozamiatam: no i #!$%@?? To po co mamy ludzi ktorym sie placi za obronę ojczyzny i mają za to przywileje? Zebym ich #!$%@? wspomagal rękoma, bo sami nie potrafią? To po #!$%@? oni są? Wspomagam ich podatkami. Chcesz walczyc to idz na front, elo


@Mekeke2 też jestem tego samego zdania. Wojsko zawodowe plus jacyś chętni i tyle, a nie zmuszać kogoś do umierania.
@Takinickk
@To_ja_moze_pozamiatam
Witam panów żołnierzy żołd już pobrany? To teraz karabin, saperka i w pole bo pan kapral zrobi kręcenie wora.
Hahaha
Po to jest armia aby walczyć, i kto z cywili chce walczyć ma do tego prawo. Bo żołnierz zmotywowany jest cenniejszy niż byle kto z łapanki.
A kto nie chce walczyć bo nie czuje obowiązku powinien być traktowany jak zwykły npc.
Ja wyjechałem i mimo, że w Polsce mam rodzinę,