Wpis z mikrobloga

O matko, prawak pyta mnie

dlaczego na zdjęciu zrobionym podczas konferencji fizyków w Brukseli w roku 1927 " nie ma żadnego Murzyna i transa"?


XD. Nie wiem, może dlatego, że w 1927 (i przez następnych parędziesiąt lat) czarnoskórzy nie mieli dostępu do żadnej edukacji ponadpodstawowej (co dopiero wspominać o wyższej)... Może dlatego, że osoby trans w tamtych czasach musiały żyć w bardzo, bardzo dużej konspiracji, w obawie przed azylum, lobotomią czy śmiercią...

Masz @thority - zrobiłem Ci dodatkowe tłumaczenie w formie obrazka ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#bekazprawakow #bekazrasistow #lgbt #nauka #historia #neuropa
M.....a - O matko, prawak pyta mnie 

 dlaczego na zdjęciu zrobionym podczas konfere...

źródło: comment_16700858980TBXv4IR6bOhWI3NFLu3EG.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@MglawicaKraba: Jak Cejrowski jeździł po krajach III świata w Afryce i Ameryce płd. i pokazywał "dzikich ludzi" to często mówił, że dużą część dnia siedzą i nic nie robią. To nie czyni ich gorszymi, taka ich kultura po prostu.
  • Odpowiedz
Nie wiem, może dlatego, że w 1927 (i przez następnych parędziesiąt lat) czarnoskórzy nie mieli dostępu do żadnej edukacji ponadpodstawowej (co dopiero wspominać o wyższej)..


@MglawicaKraba: przecież to dotyczy tylko USA, a świat nie ogranicza się do jednego kraju, szczególnie kiedy mówisz o konferencji w Brukseli, rozumiesz że to nie jest miasto z USA tylko Europy?
  • Odpowiedz
@MglawicaKraba: ale kto powstrzymywał kraje afrykańskie (czarna Afryka) od zakładania uniwersytetów? UJ powstał w Polsce w 1364. Faktem jest, że cywilizacja białego człowieka była nieporównywanie bardziej rozwinięta. Kolumb w 1492 był w stanie przepłynąć ocean. Gdzie była wtedy Afryka?
  • Odpowiedz
  • 7
@kmo0 jesteś bezgranicznie głupi, kultura i edukacja rozwija się tam gdzie masz zapewnione podstawowe potrzeby, Afryka jest i była drenowana przez cały świat i nikomu na rękę nie było robić z niej kraju rozwiniętego, miała być bieda i ubóstwo bo człowiekiem niewyedukowanym łatwo sterować bo powiela takie głupoty jak na przykład Ty w twoim poście
  • Odpowiedz
@Qrka: pytanie do ciebie. Kiedy rozpoczęła się kolonizacja Afryki? Za Wikipedia: "Rokiem przełomowym w historii odkryć geograficznych Afryki był 1788. Wtedy to w Londynie założono African Association – towarzystwo popierające badania Afryki." Wiec kolejny raz zapytam, co powstrzymywało czarną Afrykę przed zakładaniem uniwersytetów?
  • Odpowiedz