Wpis z mikrobloga

#samochody #kierowcy #auta #przepisydrogowe #drogi

Z kogo debil, ze mnie czy kierowcy autobusu?

Sytuacja jak na obrazku. Autobus zatrzymał się na przystanku. Nie ma tam dla niego zatoczki ale jest poszerzona droga po lewej. IMO właśnie po to aby wymijać stojący autobus

Będąc w miejscu gdzie jest niebieskie auto, autobus ruszył bez włączania kierunkowskazu i zajechał mi drogę tak, że ledwo wyhamowałem.
Kierowca autobusy wyleciał z łapami i pyskiem i mnie zwyzywał od debili, że on tu z ludźmi jedzie.

Ja mu na to odpowiedziałem, że to on się włącza do ruchu to ma się upewnić czy w kogoś nie wjedzie.
zwykly_login - #samochody #kierowcy #auta #przepisydrogowe #drogi

Z kogo debil, ze...

źródło: comment_1669984971QO4sEOd620OdGw9MXbj7Pp.jpg

Pobierz
  • 78
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zolwik89:

Skoro stoi na pasie to nie włącza się do ruchu więc nie musi wcale go włączać.

Przeczytaj ustawę. Masz zwolnić (zatrzymać się) aby umożliwić kierującemu autobusem włączenie się do ruchu.
Jeśli mówisz że autobus nie włącza się do ruchu, ruszając z przystanku bez zatoki, to nie masz czego autobusiarzowi umożliwiać. Bo masz zwolnić żeby mu dać włączyć się do ruchu, a on się do ruchu nie włącza. Czyli nie występuje
Skoro stoi na pasie to nie włącza się do ruchu więc nie musi wcale go włączać.


@zolwik89: Bzdura. Skoro rusza po zatrzymaniu niewynikającym z warunków lub przepisów to wówczas się do ruchu włącza.
Ustawa:
"Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub zatrzymaniu się niewynikającym z warunków lub przepisów ruchu drogowego"
@zwykly_login: No więc tak:

Na 99% to on wymusił pierwszeństwo bo zapewne pas ruchu poprowadzony jest tam tak jak niebieska strzałka

bo autobus ma pierszenstwo, gdy wyjezdza z przystanku


@mutozostaw: No więc okazuje się, że to jednak ty jesteś debilem bo nie ma takiego prawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Owszem, kierowca powinien umożliwić autobusowi wyjazd z zatoki, ale to nie daje autobusom prawa do #!$%@? się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zwykly_login: Mnie uczyli, że ma pierwszeństwo (w terenie zabudowanym itd.), ale musi sygnalizować
Więc nawet gdyby miał pierwszeństwo (co wyżej podane przepisy wskazują, że jest nieprawdą), to i tak on byłby debil, a nie Ty
pas jest jeden i narysowany pe lewej stronie. Nigdy nie zjechalem z mojego pasa.


@zwykly_login: czyli autobus przejechał linie przerywaną? Pisales ze stal na pasie (na drodze) a Ty go ominales drugim pasem.

Jesli nie ma linii to pasów jest tyle ile miesci sie samochodow.