Wpis z mikrobloga

Przedstawiam uniwersalną taktykę zakupową w tym kraju:

1. Idziesz do banku i prosisz o największy kredyt jaki możesz dostać, przestawiasz zaświadczenie twojego dochodu jako taksówkarza.

2. Podpisujesz bezmyślnie papiery. Po słowotoku przedstawiciela banku zerkasz na jakieś dziwne tabelki i pytasz gdzie podpisać.

3. Kupujesz nowiutkie, pachnące mieszkanko od dewelopera i sobie w nim mieszkasz.

4. Jak przychodzi rachunek z banku to kręcisz aferę, że OSZUKALI BANKSTERZY ZŁODZIEJE, idziesz do Jaworowicz i chodzisz na protesty.

Można powtarzać bez końca, obojętnie czy jest to kredyt w CHF, z wiborem, srorem, pożyczka u Bociana czy coś.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #pieniadze #ekonomia #polska
  • 42
  • Odpowiedz
@mickpl: następny przegryw mieszkający u mamy w piwnicy


@ch1va5 jak budowałem dom to nie robiłem jak większość, że wynajmowałem mieszkanie które pochnialo 1500 zł, albo więcej miesięcznie, tylko mieszkałem z rodzicami do 32 roku życia. Teraz nie m kredytu, a przez czas mieszkania z rodzicami zaoszczędziłem około 100 000 zł. Czy mi powinno być wstyd, czy ludziom którzy uwierzyli w bajki, że wstyd mieszkać z rodzicami i teraz toną w długach?
  • Odpowiedz
@uriel_ck: nie każdy ma możliwość mieszkania z rodzicami, nie każdy ma możliwość odłożenia (przy okazji) 100k. Ba ! Nawet nie każdy ma rodziców.
Rzyganie przy każdej okazji nienawiścią i złośliwościami wobec ludzi, którzy zaryzykowali i wzięli kredyt by zmienić swoje życie jest już co najmniej męczące, a nawet rzekłbym żałosne.
Większość tego typu wysrywów produkują ludzie, którzy nawet w szczycie boomu kredytowego - gdy dawali dosłownie wszystkim - nie dostali kredytu
  • Odpowiedz
@uriel_ck: czytanie ze zrozumieniem się kłania - pisałem do ciebie, ale rozmawiamy w już zaczętym wcześniej wątku, więc chyba logiczne do czego/kogo się odnosiłem.

A w którym miejscu "...pluje jadem bo ktoś mieszka z rodzicami..." to tylko ty wiesz ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@mickpl był taki problem wolni od długów, tam się prowadząca pyta ile mają długu, mówią że 80k, potem prawnik sprawdza i mówi im że mają 40k długo bo liczyć nie umieją, wtf ci ludzie. Najlepsze że mieli też 12k "dochodu" w tym 1500 pensji reszta to zapomogi
  • Odpowiedz
@ch1va5 człowieku napisałeś "następny przegryw mieszkający u mamy w piwnicy" to ci napisałem co o tym sądzę. Wiem, że nie każdy ma możliwość mieszkania u rodziców, ale takie osoby nie piszą, że ktoś jest przegrywem bo mieszka u mamy, takie rzeczy piszą inni ludzie. A co do kogo napisałeś, to jest mikroblog tutaj możesz się dołączyć do dyskusji kiedy i z kim chcesz. Teraz mi piszesz o czytaniu że zrozumieniem i ciągle
  • Odpowiedz
@mickpl: ja bardzo chętnie będę płacił kredyt kiedy procent nie będzie ustalany na bandyckiej stawce wiboru o którym decydują sobie dyrektorzy banków przy wódce w piątek wieczorem
  • Odpowiedz
@uriel_ck: ty to naprawdę zbyt lotny nie jesteś. ()


@ch1va5 możesz na spokojnie powiedzieć o co ci chodzi? Czy poprostu lubisz obrażać ludzi w internecie? Pierwszy twój komentarz to plucie jadem, bo ktoś mieszka z rodzicami. Serio to dla ciebie problem? Nie każdego stać na wynajem, inny woli pomieszkać dłużej z rodzicami, żeby nie musieć brać kredo pod korek, jeszcze inni wolą brać kredo pod korek, tylko
  • Odpowiedz
Po co wy w ogole odpisujecie tym kretynom? Dawno by sobie dali spokój, ale jak widza jak sie ludzie oburzaja na ich posty to im pysiorek dryga, że ktokolwiek daje jakies #!$%@? o te smieszne wysrywy. Bańka pęka, ludzie sie wieszają, mieszkania sa juz za pol ceny, a nawet za 1/3. Tzn mialo tak byc juz w 2020, oj tzn w 2021. Mamy juz 2022? To bedzie tak na pewno w 2023,
  • Odpowiedz
Dodatkowo dochodzi mechanizm "krótkiej pamięci". Nawet w polityce mówi się, że polityk może zrobić cokolwiek, dowolny skandal, a po 8 latach może znowu wejść z czystą kartą bo nikt nie będzie pamiętał.


@LaurenceFass: #!$%@?, jakie to prawdziwe..patrz pis 2007 - 2015 xD a kiedy mówiłem już w 15 roku, że ktokolwiek zagłosował na pis w 2015 mając w 2007 minimum 15-16 lat i trochę świadomości, to jest skończonym cymbalem, to się
  • Odpowiedz
bo ktoś mieszka z rodzicami


@uriel_ck: nie ktoś tylko polak, hejt nie dotyczy polek mieszkających z rodzicami lub w wynajętym pokoju i bamboccioni południowców którzy je bolcują na erazmusie
  • Odpowiedz