Wpis z mikrobloga

1) Posiadam nieco ponad 3 melony oszczędności i zastanawiam się jak to (najlepiej) zainwestować aby pieniądze na mnie pracowały nie ja na nie. Jest może tutaj jakiś specjalista od inwestycji? (Obecnie jako inwestor flipuje tj wykładam kasę na stół i resztę robi firma ale z racji sytuacji na świecie, zainteresowanie spadło zakupem mieszkań i trzeba nieco dłużej czekać na zyski, pozostaje jeszcze dywersyfikacja środków w najem oraz lokaty z których zysk to 6.5% po podatku belki. Dodam, że interesuje mnie tylko inwestycja bezpieczna i najlepiej ze stałymi wypłatami środków (zaraz ktoś napisze, że nie ma takich ale uważam, że np. w nieruchomościach ryzyko jest minimalne) kapitału i taka w okolicach ok. 10%+ nie oczekuję kokosów tylko stabilnego pomnażania kapitału. Dodam, że na te moment mam część środków w USD ok. $250k

#inwestowanie #pieniadze #usd #dolar #pytanie #rentier #lokaty #nieruchomosci #biznes #bogactwo
  • 69
@Lekcjazdrowia: Jak nie tolerujesz ryzyka i zmienności to dla PLN kup polskie obligacje skarbowe i ewentualnie polskich banków. Dla USD polecam US Treasuries. Nic bezpieczniejszego nie istnieje, z definicji. No i wykop to średnie miejsce na takie porady. Uważaj też na doradców bo 3 mln to trochę mało żeby ktoś poważny się tym zajął zamiast Ciebie.
@Lekcjazdrowia: Poczytaj o obligacjach, popatrz na screenery i tyle. To nie jest rocket science. Z definicji nie ma nic bezpieczniejszego jak obligacje o krótkim terminie zapadalności emitowane przez kraj we własnej walucie (mogą po prostu dodrukować dowolną ilość własnej waluty i wykupić obligacje). W tej chwili % są już całkiem sensowne, dla USD to już ponad 4% rocznie.