Wpis z mikrobloga

Uzywam do golenia ryjca tej brzeczacej gillette fusion 5 proglide power. Kupuje za to wklady jak do zwyklej proglide bez power bo sa sporo tansze a roznicy miedzy nimi nie dostrzegam zadnej. Jestem ignorantem i jest jednak jakas roznica miedzy zwyklymi proglide a tymi z power czy nie? Jest sens doplacac okolo 30-40% wiecej do tych power?
#golenie #zarost #broda #pytanie #niebieskiepaski
JulianGangol - Uzywam do golenia ryjca tej brzeczacej gillette fusion 5 proglide powe...

źródło: comment_1669947157ozrQ8cMA6Ce9D42RQIHefK.jpg

Pobierz
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Quassar: golarką nie ogolisz się idealnie gładko.

I dla przypomnienia, nie kupować tych maszynek na allegro bo tam 90% to podróby które po 3 goleniach są tępe albo już na starcie ciągnie zarost.
@Bin_Laden: da się masz tarczową która potrafi ogolić, ale to musi być model dobrej marki miałem taką za 300zl i faktycznie fajnie goliła ale nie idealnie na gładko teraz mam taką za 600 i jest srogi skok.
Tarczowe są dobre jak ktoś ma gesty mocny zarost
Są jeszcze tak zwane foliowe one to dopoero potrafią na gładko ogolić, ale mogą mieć problemy z twardym zarostem.

Tarczową golisz ruchami kolistymi ,a foliową
@Bin_Laden: ja kupilem dwa razy na allegro. raz od jakiegos noname ktory zapewnial ze sprzedaje orginaly. dwa razy przeciagnalem po ryjcu i tak ciagnely, ze od razu cala paczka poszla do smietnika. wszystkie wklady mialy nie rowno ostrza osadzone przez co okrutnie ciagnely. drugim razem polasilem sie i kupilem tyle, ze tym razem z oficjalnego sklepu allegro wiec myslalem, ze beda dobre. nie wiem czy to po prostu z pod tej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Quassar: dobre 7 lat temu używałem golarki Philips tarczowej, coś około 350zl kosztowała. Oddałem ją bo nie goliła na gładko, zarost był niewidoczny ale drapało jak ręką się przejechało. Taki 10 godzinny zarost zostawiała w porównaniu do ręcznej maszynki.

@JulianGangol: niestety nie miałem okazji używać wersji "power", widziałem to na półce i nie przekonało mnie to a bardziej odrzuciło przez możliwe dodatkowe zacięcia.
Bardziej to przekonuje:
https://www.notino.pl/gillette/labs-heated-razor-maszynka-do-golenia/p-16065278