Wpis z mikrobloga

Miesięcznie mam 1 fakturę sprzedażową wystawianą klientowi, 2 faktury paliwowe i 1 fakturę za internet. Jestem na ryczałcie i w zasadzie nawet nie mam czego wrzucać w koszta, bo niczego nie potrzebuję. Księgowy od nowego roku woła mi za taką usługę 180zł brutto miesięcznie (z VATem już). Dla mnie trochę skok na kasę z uwagi na to, biorąc pod uwagę ilość faktur, które mam do rozliczenia - 4 faktury.

Ktoś jest może w podobnej sytuacji i znalazł sposób na korzystniejsze rozliczanie faktur?

#programista15k #b2b #ksiegowosc #infakt #inflacja
Pobierz whoru - Miesięcznie mam 1 fakturę sprzedażową wystawianą klientowi, 2 faktury paliwow...
źródło: comment_1669895599m489U8gA6l9zYyyiYv2jXB.jpg
  • 56
@Dietetyq: Ja nie napisałem że kazdy powinien sobie to robić sam. Jak masz sprawdzonego ksiegowego i Cie to nie interesuje to Twoje podejście jest prawidłowe. Jak ktos chce rozwijać biznes to tylko takie podejście.

Ale jak ktoś wie że kilka lat bedzie wystawiał jedna fakture + miał kilka kosztowych i intersuje go jak działaja podatki (niektórych intersują gołebie innych znaczki pocztowe) to inwestycja czasu żeby to poznać moim zdaniem jest opłacalna
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NoMoreTearsJustSmile: Cicho, księgowy głównie traci czas na kontakcie z klientem i prostowanie spraw. Jak klient ładnie przygotuje papiery i wszystko zdobi z wytycznymi księgowego to reszta to księgowy ma mniej roboty niż jego klient
@zibizz1: Każdą najmniejszą rzecz w domu możesz zrobić sam - sam możesz naprawiać elektrykę, sam możesz robić remont, sam sprzątać, sam gotować - ale ludzie są leniwi nie chcą tego robić, znają się na swojej niszy. Moim zdaniem o ile to Cię faktycznie nie interesuje, albo nie jest dużym obciążeniem to podzlecaj to na zewnątrz i nara.
@NoMoreTearsJustSmile: Będę porównywał typiarko bo jest to stosowna analogia - niezależnie czy trwa to 30 nanosekund czy 15 minut są ludzie którzy tego robić nie chcą i to podzlecają - analogicznie jak remont, elektrykę.

Są ludzie którzy zlecają księgowym rozliczenie rocznego PIT'a mając 1 umowę o pracę.
Są kobiety które jeżdżą do fryzjera żeby umył im głowę i je rozczesał, chociaż mogą to zrobić same.

A wiesz dlaczego - bo ich
@Dietetyq

A że ty masz mental biedaka i się cieszysz że zaoszczędzisz 150 złotych to jest już Twój problem i Twoja sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)


XDDDDDDDDDD

Ładnie leci ad personam.

I pozwól mi wydawać moje pieniądze na co chcę, jeżeli uważam, że coś nie jest warte pieniądzy, to nie wydaje na to. Uważam, że płacenie za 15 min roboty miesięcznie jest tego nie warte, kiedy mogę to
@Dietetyq: Jak już do czegoś wzywam fachowca to patrze i się uczę, dzięki temu jak się kiedyś spieprzy znowu to jeśli mam potrzbne narzedzia to naprawie sobie sam i nie bede musiał płacić za dojazd i czas innego człowieka i czkeąć miesiąc jak łaskawie przyjedzie. Dziś prowadzenie prostej księgowości jest jak tankowanie samochodu, albo czyszczenie suszarki do prania. Moja żona tego nie chce robić, tylko woli zlecić bo może.
@zibizz1 Dokładnie niech każdy sobie robi jak mu pasuje, niema ani opcji dobrej ani złej.

Mam tylko wrażenie, że suszarka to jest jedna i ta sama i zawsze się ją czyści w taki sam sposób - a w przypadku błędu z czyszczeniem są nieco mniejsze konsekwencje, nie musisz mieć porad co do optymalizacji procesu czyszczenia itd. :P
@Dietetyq

Dwa lecę ad personam, bo Ty piszesz do mnie per "typie"


Pisanie do mnie, że jestem mentalnym biedakiem to chyba coś innego niż pisanie "per typie".

Na pewno nie masz tego lepiej pod kontrolą niż ktoś kto się tym zawodowo zajmuje,


Tak, wierz mi, mam lepiej to pod kontrolą niż księgowa co leci masowo wielu klientów. Już miałam tak, że mi się pomyliła w czymś, ja wyhaczyłam błąd i od tamtej
@Dietetyq: To że ktoś zajmuje się tym profesjonalnie zwodowo nie znaczy że będzie poprawnie, obsługując wielu klientów masz zmiane kontekstu i wieksze prawdopodobieństwo pomyłki, im drobniejszych klientów masz tym wieksze ryzyko pomyłek, oczywiście Ciebie jako klienta to nie obchodzi i odpowiedzialność jest po dostawcy usługi, ale w przypadku błędu problem masz tylko Ty. Tak wiec pomyłki z powodu braku wiedzy na pewno z ksiegowym mniejsze, ale czysto ludzkie błedy przez nieuwagę
Ktoś jest może w podobnej sytuacji i znalazł sposób na korzystniejsze rozliczanie faktur?

to z tego, że myślisz sobie "ale spryciarz" a jesteś baran i jeszcze doradzasz źle innym


@Dietetyq: jeśli mogę coś zasugerować - chyba za dużo angażujesz się na tagach dla przegrywów i mizoginów i ten sposób odzywek najwidoczniej wszedł Ci w krew, ale dorosły człowiek nie będzie wyzywał innych od baranów tylko napisze "ja wolę zapłacić nawet 300
@whoru: od kilku miesięcy prowadzę podobną działalność (pod względem ilości faktur) i taka cenę place od początku. Jest to najlepsza jaką udało mi się znaleźć i to po znajomości. Jedne biuro wolało sobie po ponad 300 zł. Jak Ci to tak nie pasuje to możesz sprawdzić przez Infact. Koledzy mają też konta firmowe w mbanku i tam od razu tanią księgowość, ale nie wiem ile za to płacą.