Wpis z mikrobloga

Miesięcznie mam 1 fakturę sprzedażową wystawianą klientowi, 2 faktury paliwowe i 1 fakturę za internet. Jestem na ryczałcie i w zasadzie nawet nie mam czego wrzucać w koszta, bo niczego nie potrzebuję. Księgowy od nowego roku woła mi za taką usługę 180zł brutto miesięcznie (z VATem już). Dla mnie trochę skok na kasę z uwagi na to, biorąc pod uwagę ilość faktur, które mam do rozliczenia - 4 faktury.

Ktoś jest może w podobnej sytuacji i znalazł sposób na korzystniejsze rozliczanie faktur?

#programista15k #b2b #ksiegowosc #infakt #inflacja
Pobierz whoru - Miesięcznie mam 1 fakturę sprzedażową wystawianą klientowi, 2 faktury paliwow...
źródło: comment_1669895599m489U8gA6l9zYyyiYv2jXB.jpg
  • 56
@whoru: 180 zł brutto miesięcznie to bardzo tanio jak na księgowość przy 4 dokumentach sprzedażowo-kosztowych. Jeszcze zanim inflację totalnie #!$%@?ło to spotykałem księgowych co brali 300 zł netto za taką samą ilość pracy.
woła mi za taką usługę 180zł brutto miesięcznie


@whoru: ja płacę 220, ryczałt, vatowiec, jedna (czasem dwie ale rzadko) sprzedażowe, zakupowe nieregularnie.

Tanio masz.

EDIT: Po prostu mi się nie chce o tym myśleć i pamiętać samodzielnie...
@voodoo3: Przy tej kwocie nie masz księgowej na etacie? W spółce w której jestem jest taka na stałe bo się już nie opłacało tego robić porzez biuro, ale JDG wole sobie prowadzić sam, po co ma wiedzieć zbyt dużo o mnie. Wspólnikom też robi JDG w ramach tego etatu w spółce
@whoru: Nad czym Ty się zastanawiasz? Sam sobie księguj. Zwłaszcza, ze nawet KPiR nie prowadzisz będąc na ryczałcie.
Ja już 10 lat prowadzę sam sobie księgowość będąc na zasadach ogólnych z VAT i zajmuje mi to 30 minut miesięcznie. Łącznie z JPK i ZUS DRA. A faktur mam 5 x więcej niż Ty i prowadzę księgowość w formie papierowej.
@whoru: Ja przy podobnej ilości faktur płacę za księgowość 250 (vat, rozliczenie na warunkach ogólnych), ale rozważam przerzucenie się na księgowość przy koncie firmowym w ING - mają promo na 3 miesiące po 65 zł, potem chyba 130, a w sumie robią to samo, co moja księgowa.
@whoru: ja bule 166 pln brutto (tez po podwyzce inflacyjno, nowo ładowej). Za spokoj ducha i nie grzebanie czy te #!$%@? nie zmieniły nic w prawie 10 raz w ciagu roku mysle ze warto.