Wpis z mikrobloga

Miesięcznie mam 1 fakturę sprzedażową wystawianą klientowi, 2 faktury paliwowe i 1 fakturę za internet. Jestem na ryczałcie i w zasadzie nawet nie mam czego wrzucać w koszta, bo niczego nie potrzebuję. Księgowy od nowego roku woła mi za taką usługę 180zł brutto miesięcznie (z VATem już). Dla mnie trochę skok na kasę z uwagi na to, biorąc pod uwagę ilość faktur, które mam do rozliczenia - 4 faktury.

Ktoś jest może w podobnej sytuacji i znalazł sposób na korzystniejsze rozliczanie faktur?

#programista15k #b2b #ksiegowosc #infakt #inflacja
whoru - Miesięcznie mam 1 fakturę sprzedażową wystawianą klientowi, 2 faktury paliwow...

źródło: comment_1669895599m489U8gA6l9zYyyiYv2jXB.jpg

Pobierz
  • 56
@kuraku: ile to jest realnie pracy rozliczyć takie 4 faktury? pytam, bo nie chcę wychodzić na jakiegoś ignoranta w kwestii księgowości, bo się zwyczajnie na tym nie znam
@kuncfot: taka?

@whoru: Moim zdaniem angażowanie księgowego w JDG w której mamy do 5 faktur jest szkodliwe dla społeczeństwa bo 2 osoby tracą czas zamiast jednej. Tak jest wiele kruczków i trzeba się doedukować ale jak nas to interesuje to też polacam prowadzenie samemu w Infakt https://www.infakt.pl/polecam/biurorachunkowe
Jak chemy jakiegoś pracownika, albo każdego miesiąca sytuacje z poza naszego schematu to lepiej iść do księgowego.
zibizz1 - @kuncfot: taka?

@whoru: Moim zdaniem angażowanie księgowego w JDG w któr...

źródło: comment_1669896590axbT49Gqyr6fPPUQtzyxFY.jpg

Pobierz
@zibizz1: no i dlaczego mam poświęcać na coś co mnie nie interesuje nawet 5 minut - uwielbiam takich "przedsiębiorców", wiara wywala setki tysięcy złotych na różnego rodzaju produkty i usługi ale mądry wykopek powie że to "szkodliwe dla społeczeństwa" że ktoś mający wiedzę robi spoko pieniądz za chwilkę klikania (to nic, że dla przeciętnego zjadacza to nudne, można się pomylić, trzeba uczyć się obsługi programu, sprawdzać czy aby na pewno się
@whoru: niedużo, ale w tych 145 netto jest też jakiś udział kosztów lokalu, komputera, prądu, programów, doszkalania się, od tego roku doszło wysyłanie deklaracji ZUSowi. Pewnie jeszcze x innych rzeczy, chodziło mi o schemat.

Przy tej liczbie dokumentów rzeczywiście może się wydawać dużo i nie dziwię się temu myśleniu. Są alternatywne opcje, które ludzie tutaj wspominali i to jest fajne. Może będziesz zadowolony jak je wybierzesz.
@Dietetyq: Chodzi mi o czas a nie pieniądz. Ile Tobie zajmują wszystkie sprawy z księgowością? Robisz przelewy na ZUS i US? Wystawiasz faktury? Kontaktujesz się z księgowym? ile to wszystko zajmuje mając księgowego?
Chwila, ona mi wszystko robi, sama wystawia fakturę, sama podaje dokładnie co do grosza gdzie na jakie konto przelać, daje tipy z optymalizacją itd. Wiem mogę to zrobić sam, kupić program zaoszczędzić. Ale mnie to absolutnie nie interesuje, kosztuje dla mnie grosze, mam pewność że jest dobrze i jeszcze daje komuś zarobić.