Wpis z mikrobloga

A wystarczy zrobić odbojnik.

ZDM twierdzi: "my wcale nie likwidujemy miejsc parkingowych przy wyznaczaniu SPPN! Mieszkańcy kłamio!"

Tymczasem na Ochocie po wyznaczeniu Strefy Płatnego Parkowania: zastępowanie parkowania skośnego lub prostopadłego przez p. równoległe, zupełne likwidowanie miejsc, słupkowanie.


https://twitter.com/J_Dobromilski/status/1597603394298195968

#warszawa #motoryzacja #polskiedrogi
modzelem - A wystarczy zrobić odbojnik. 

 ZDM twierdzi: "my wcale nie likwidujemy m...

źródło: comment_1669803889BEWThgfi2wsKl5XjW7Rdtc.jpg

Pobierz
  • 21
@modzelem: tylko, ze na zdjęciach było masz w #!$%@? samochodów parkujących nielegalnie : "Na chodniku można się zatrzymać kołami jednego boku lub przednią osią pojazdu, którego masa nie przekracza 2,5 t, jeżeli nie obowiązuje w tym miejscu zakaz zatrzymania się i postoju oraz ustawienie pojazdu jest możliwe w taki sposób, aby pozostawić dla pieszych minimum 1,5m szerokości chodnika."
@modzelem:
oni to robia tak, zeby nie dalo sie zaparkowac niezgodnie z prawem, czyli 1.5m chodnika dla pieszych itp itd.

Problem bedzie sie poglebial, jezeli beda stawiane budynki, ktore w ramach powierzchni powierzchni nie maja miejsc parkingowych. I tu konkretnie mam na mysli parking podziemny/na parterze
A wystarczy zrobić odbojnik.


@modzelem: Bzdura, bo byłoby to w większości przypadków nielegalne. Miejsce wyznaczone musi mieć wymagane prawem minimalne wymiary, a wtedy auta tamowałyby ruch. To co widać na zdjęciach to uniemożliwienie nielegalnego parkowania, a nie likwidacja miejsc parkingowych. Nie można zlikwidować czegoś czego nie było ¯\_(ツ)_/¯

No i miejsc legalnych do parkowanie przybywa, bo wiele ulic staje się jednokierunkowymi i dopuszcza się parkowanie po obu stronach. Albo likwiduje się
@manjan: a bo ja wiem. Bardziej użytkownicy miasta. Miasta wojewódzkie, a już szczególnie Warszawa, agregują dużo szerszą grupę ludzi niż tylko mieszkańcy. I wycinek z nich, kierowcy, jest zainteresowany parkowaniem. Kumam oburzenie na hasła w stylu ulice dla ludzi nie dla samochodów. Ale tutaj nie rozumiem, co Ci się nie podoba :(
@kuraku: na wszystkich filmikach, zdjęciach itp rejestracje są warszawskie. sam jestem rdzennym warszawiakiem i bardzo, ale to bardzo denerwuje mnie to, że od jakiegoś czasu nie mogę jeździć po własnym mieście. wyobraź sobie, że jak jadę do babci, potem do cioci (jej siostry) i rodziców, robię kurs po mieście i za każdym razem jest korek lub brak miejsc parkingowych, od kiedy zaczęto tę politykę stosować.