Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
Kto jeździ po zakupy do M1 Marki ten się w cyrku nie śmieje ( ͡° ʖ̯ ͡°) Można pomyśleć, że centrum handlowe przy węźle obwodnicy powinno mieć świetny dojazd, prawda? No i rzeczywiście tak jest, po kilka wjazdów z S8 czy Radzymińskiej/Piłsudskiego, no bajka.

Problem zaczyna się jak chcemy wydostać się stamtąd:
- możemy wyjechać mini wiaduktem koło Ikei, który w godzinach szczytu po prostu stoi dęba,
- możemy gnić w korku na światłach na węźle Marki, który jest równie #!$%@? jak cała S8 na odcinku warszawskim, bo projektant nie podumał, że gros samochodów będzie tam zawracać lub skręcać w stronę centrum Warszawy,
- ale przecież jest skrzyżowanie Radzymińska x Wolności, które w miarę idzie, prawda? No tak, tylko jest poprzedzone rondem pod OBI w stylu pic rel, a zarządca drogi nie pomyślał, że część kierowców to debile z prawkiem znalezionym w happy mealu, którzy uważają, że jak są na wewnętrznym pasie i chcą zjechać z ronda, to mają pierwszeństwo przed samochodami z zewnętrznego pasa.

No i po paru razach, gdy musiałem walić hamulcem w podłogę, bo jakiś przygłup zajechał mi drogę na tym rondzie, gniję na światłach na węźle, ewentualnie jeżdżę po zakupy późnym wieczorem ( )

#zalesie #patologiazmiasta #warszawa #marki #zabki #polskiedrogi
L.....d - Kto jeździ po zakupy do M1 Marki ten się w cyrku nie śmieje ( ͡° ʖ̯ ͡°) Moż...

źródło: comment_1669713429RTo9F7bbWWfFVboHFc9oCu.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@Lonesome_road: najlepsze na toruńskiej, gdzie prosto wjeżdżasz na s8 a w prawo do centrum. Zawsze jadę przez wysepkę, nie będę stał 15 minut w korku bo projektant nie podumał. Nawet są z tego miejsca filmy na stopchamie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mrmydlo: nom, kolejne idiotyczne miejsce, zrobienie tam po prostu pasa do skrętu na Auchan + prawoskrętu na światłach w stronę Radzymińskiej w żaden sposób nie stwarzałoby zagrożenia, no ale po co.

Z tego co jednak widzę to wszyscy ignorują tę wysepkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mikii77: tam kiedyś było rondo z jednym pasem o szerokości dwóch ( ͡° ͜ʖ ͡°) Działało to dobrze, jak był luz to był luz, jak któryś zjazd zatykał się, to wszyscy ładnie ustawiali się przy krawędzi żeby jadący na następny zjazd zmieścili się przy wysepce. No ale przyszedł jakiś mądry inaczej, namalował pasy kij wie po co + kierowcy debile i jest jak jest ( ͡
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Vladimir_Kotkov: tak, znam ten objazd (+ jeszcze za OBI jest skrót na Radzymińską). Problem w tym, że mieszkam w Ząbkach, więc najkrótsza trasa to przez to durne rondo koło OBI i skrzyżowanie z Wolności.

Mogę ewentualnie wyjeżdżać zza OBI bezpośrednio na Radzymińską, ale potem będę gnił na lewoskręcie w Bystrą ( ) Tak źle i tak niedobrze.
  • Odpowiedz
@mrmydlo: @Lonesome_road: Też podzielam opinie ale parę razy by mi tam ładnie w dupę wlecieli jak przepisowo wjeżdżałem na pas, jeszcze nieświadomy zwyczaju miejscowych szarżujących przez wysepkę gdy widzą, że prawoskręt jest pusty
  • Odpowiedz
@mikii77: w tym roku (wrzesień?) weszły nowe przepisy czy tam zalecenia projektowania dróg. W nich zawarto zapis o rezygnacji z rond jak na obrazku na rzecz rond turbinowych i jednopasowych. Teraz tylko czekać aż wszystkie wymienią, wiem
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Robix: jak już tam skaczę przez wysepkę to zwalniam i patrzę czy ktoś nie zjeżdża ze środkowego pasa. Ale rzeczywiście wielu kierowców wjeżdża tam na pełnej.
  • Odpowiedz
No i po paru razach, gdy musiałem walić hamulcem w podłogę, bo jakiś przygłup zajechał mi drogę na tym rondzie, gniję na światłach na węźle, ewentualnie jeżdżę po zakupy późnym wieczorem ( )


@Lonesome_road: Robię tam dokładnie to samo. Najchętniej to bym tam chodził pieszo, bo to istny cyrk co tam się dzieje :D
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@annotate: ale to nie to, Atrium Targówek z przyległościami to oddzielna karuzela #!$%@? ( )

Do tej pory mam PTSD po wycieczkach do Castoramy w godzinach szczytu xD
  • Odpowiedz