Wpis z mikrobloga

Trochę mnie bawi, a trochę mnie smuci, że ckliwa historia o komuniście z Razem, którego wywalili z kilku firm za próby wszczęcia rewolucji robotniczej i brak faktycznej pracy tak ciepło przyjęła się na wykopie XD

Przecież związki zawodowe są cudowne. Dlatego zrzeszają specjalistów, ludzi którzy potrafią się obronić na rynku pracy umiejętnościami i doświadczeniem… a nie, zaraz, to przecież tylko narzędzie dla roboli do szantażowania „biura”.

Teraz hard-lewica będzie używała sztucznej dramy swojego szeregowego trolla do jako kejsa mającego udowodnić zasadność obrony pracowników przed przedsiębiorcą-ciemiężcą.

I wiecie komu na rękę jest ograniczanie przedsiębiorców, tworzenie kolejnych podziałów na tle klasowym, budowa obrazu zagranicznego kapitalisty trzymającego w pięści Polaków? Ja nie, ale się domyślam.

#sii #razem #bekazlewactwa #pracbaza #korposwiat #polityka
Pobierz Sayong - Trochę mnie bawi, a trochę mnie smuci, że ckliwa historia o komuniście z Raz...
źródło: comment_1669712811ZZlEtS8iV4fa1KBd0vznAD.jpg
  • 53
@malinq: ale czego to ma dowodzić? Że pracodawca poniesie jeszcze koszt np. 300 zł na miesiąc, bo da ci wstęp na siłownię albo prywatną opiekę medyczną? XD
Jak to się łączy w ogóle?
@kogut_20: no twierdzisz, że jak oddamy władzę w ręce wielkich korporacji to cofniemy się do czasów feudalnych. To jest na tym samym miejscu w tej skali prawdopodobieństwa, że wszystkie piekarnie w kraju skupi jeden właściciel i będziesz ZMUSZONY kupować chleb po 200zł za bochenek xD

Jakoś moja wielka korporacja daje mi 6h dzień pracy, benefity o których wspomniałeś, ale również takie które niekoniecznie mi przysługują z obowiązku pracodawcy, a jego dobrej
To jest na tym samym miejscu w tej skali prawdopodobieństwa, że wszystkie piekarnie w kraju skupi jeden właściciel i będziesz ZMUSZONY kupować chleb po 200zł za bochenek xD


@malinq: no to bardzo fajna teoria. Natomiast zobacz co się stało z osiedlowymi sklepami, popularnymi "warzywniakami". Przyszły korporacje i postawiły przy osiedlach lidle, biedronki. Dużo sklepików upadło. Potem przyszły żabki i niemal zabiły te małe sklepy. Przejdź się po osiedlach w dużych polskich
biedne sklepiki, nie mogę sobie teraz kupić craftowego jabłka za 4zł/kg


@malinq: te sklepy często też prowadzili ludzie z porozumieniu z rolnikami, dzięki czemu wszyscy wychodzili na plus. Rolnik, bo go nie ruchali w skupie, gość ze sklepu, bo wiedział, że sprzedaje normalne rzeczy, a klient bo miał jabłko z Polski, a nie importowane ch... wie skąd. Wiadomo jak biedronka kręci przy opisie produktu. Cenówka swoje, karton z opisem, gdzie leżą
Rolnik, bo go nie ruchali w skupie, gość ze sklepu, bo wiedział, że sprzedaje normalne rzeczy, a klient bo miał jabłko z Polski, a nie importowane ch... wie skąd.


@kogut_20: tak, bo importowane owoce są trujące i tylko polski rolnik który ma kawałek postPGRowej ziemi któremu się nie opłaca, ale będzie produkował tylko po to, żeby mieć wymówkę do protestowania przeciwko swojej głupocie, wyprodukuje Ci zdrowe jabłko xD. Skoro bardziej opłaca
@Hylfnur: Gówniane związki zawodowe to nie jest wyłącznie Polska perspektywa. We Francji związkowcy robią rozpieprz przy jakichkolwiek reformach. W Hiszpanii sztywny system pracy wywalczony przez związki zawodowe był jedną z głównych przyczyn tego jak im jebnęła gospodarka w 2007 roku. Jakiekolwiek sensowne związki to są może w Skandynawii ale to mocno specyficzna kultura która się nigdzie nie przyjęła poza ich regionem.

Siła indywidualnego pracownika na rynku pracy wynika z popytu i
@Sayong: Dość żenujący jest argument "Hurr durr jak ktoś ogarnia w it to nie ma problemu". Jakby bulwa wszyscy ludzie w it to jacyś wirtuozi kodu byli. No niestety nie, rozkład normalny pokaże, że w it mamy słabych, średnich i wybitnych. Już pomijając, że nie każdemu chce się non stop #!$%@?ć byleby być lepszym. I odpowiada im pozycja klepacza kodu za 5-7k. I fajnie żeby mogli to robić w jakichś sensownych
@Sayong: w dupie mam Zandberga. Jak ludzie chcą sobie utworzyć związek zawodowy to niech go sobie utworzą. To nie Zandberg stworzył tego maila, a właściciel ów firmy.