Wpis z mikrobloga

@Kantar: Ale czy Ty rozumiesz o czym do nas piszesz? My piszemy o zysku rafinerii a Ty o kosztach posiadania stacji XD Rafineria zrobiła wynik (EBIDTA LIFO) X8 w porównaniu do 3 kwartału 2021 a to jest znak że dymają nas bez mydła po same jajca.
  • Odpowiedz
@sayanek: jakie koszty posiadania stacji typie. Odpal sobie ten raport o który bolodupisz.

W tym samym raporcie który tu wklejaja/wklejasz jest informacja o spadku o 140mln roków zysków na stacjach z powodu spadków marz paliwowych. xDdd

Panie po co czytać.

Zrozumiałbym jakby ludzie pisali że część tych zysków wynikających z marzy rafineryjnej (powtarzam nie ustala jej Orlen) maja przekazać na dofinansowywanie socjalne na paliwa ale nie. Janusze krzyczą bez sensu
  • Odpowiedz
@Paveleks: pewnie utrzymują wysokie ceny, żeby później mieć z czego opuszczać jak wróci normalna stawka VAT. oczywiście i tak będzie drożej, bo przecież wróciła stawka VAT, ale nie tak bardzo jak mogłoby być, bo dobry PiS obniżył xD
  • Odpowiedz
z powodu spadków marz paliwowych.


@Kantar: Ale ty mi tutaj rzucasz o marży stacji(i to miałem na myśli wcześniej pisząc faktycznie koślawie o posiadaniu stacji), która była obniżona dla takich jak ty którzy będą myśleć że w takim razie jest ok bo spadek :D A od kilku miesięcy wszyscy mówią o rafinerii i ich cenach hurtowych które są wyssane z dupy. Najpierw doczytaj czym jest EBIDTA, później pomyśl dlaczego jest
  • Odpowiedz
@sayanek: co ty gadasz za głupoty. To może najpierw zobacz z jakich równań wynika ta marża a nie rzucasz nazwy i nie wiem co mam ci sprawdzić.
Wyliczyc to żeby mi wyszły podobne wartości? xD

Jeszcze 2 lata temu pracowałem w segmencie dostarczania paliw lotniczych. I ciężko mi się czyta te ekspertyzy na podstawie czytania artykułów co parę tygodni żeby pod nosem chrumknac "#!$%@? złodzieje"
Po prostu krzyczycie tu sobie do chmur. Wklejacie bezmyślenia wyniki finansowe. Ty rzucasz mi ebidta żebym wyliczył taki wskaźnik jaki już jest bo to wskaźnik matematyczny ile razy mam to powtarzać.
Taki sam od lat 90, który reguluje ten rynek. Nawet jak obajtkowi porwiecie rodzinie żeby obniżył ceny paliwa to uwierz mi że nie zrobi tego obniżając ta marzę tylko dorzucając hajs do
  • Odpowiedz
@Kantar: Kolego skoro wg tego co piszesz nic nie zarabiają i nie mają wpływu na nic, to skąd EBIDTA z rafinerii tak wysoka? nie masz mi podawać żadnych wzorów, EBIDTA jest jednak ważnym wyznacznikiem zysków, jeśli by robili ciągle na minimalnym zarobku to byłaby ona zdecydowanie niższa a nie rekordowo wysoka. Skoro Obajtek niema żadnego wpływu na cenę końcową to chcesz mi powiedzieć że jak swego czasu przez miesiąc w
  • Odpowiedz
@sayanek: ahahah trzeba było od razu zacząć od takiej kumulacji głupot to bym ci nawet nie odpisywał.

I ten dopisek też bardzo dobrze o tobie swiadczy. Szybko czas obrazić rozmówcę to na pewno pomoże mi w rozmowie xD

Generalnie jak chcesz żeby Orlen ci dopłacał dodatek socjalny z innych segmentów żebyś miał tańsze paliwo to po prostu to napisz. Nie sil się na "mądre" wypowiedzi o temacie w którym specjalista
  • Odpowiedz
Dolar w dół, ropa w dół, cena hurtowa w górę! Czego nie rozumiesz ?


@Paveleks: Nie żebym popierał podwyżki, ale tych zmiennych jest dużo więcej niż cena dolara i baryłki ropy. Rafineria zużywa sporo prądu i gazu, zatrudnia dużo ludzi i płaci coraz wyższe podatki. Dodatkowo korzysta z usług innych firm (choćby firma sprzątająca, księgowa, serwis), które też mają coraz wyższe koszty, więc wystawiają wyższe rachunki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Paveleks: Nie żebym popierał podwyżki, ale tych zmiennych jest dużo więcej niż cena dolara i baryłki ropy. Rafineria zużywa sporo prądu i gazu, zatrudnia dużo ludzi i płaci coraz wyższe podatki. Dodatkowo korzysta z usług innych firm (choćby firma sprzątająca, księgowa, serwis), które też mają coraz wyższe koszty, więc wystawiają wyższe rachunki.


@qoszmar: No tak, stąd zysk Orlenu jest ponad 3 krotnie wyższy niż rok temu xD
Jeszcze
  • Odpowiedz
@Zabi96: Nie napisałem wcale że ropa na stacji jest odpowiednio wyceniona, tylko że tani dolar i tania ropa to nie wszystkie składniki tej układanki i łatwy do odbicia argument.
  • Odpowiedz
To jest tak #!$%@?, że gdybym dzisiaj wyleciał z pracy która w sumie lubię w poniedziałek już byłbym w drodze do Niemiec albo Holandii
  • Odpowiedz