Wpis z mikrobloga

Wracałem z pracy i zatrzymała mnie policja. Powodem był brak przedniego oświetlenia w rowerze, więc wytłumaczyłem im że Polscy koledzy właśnie zajumali mi lampkę i o tej godzinie nigdzie jej nie kupię. Pani Policjantka zaczęła się śmiać i powiedziała że rozumie i nie powinienem jeździć w nocy bez oświetlenia bo nic nie widać i może być niebezpiecznie. Zapytała jak mi sie podoba w Holandii i jak długo tu pracuje. Nie to co w Polsce naćpana agresywna policja bez poczucia humoru.

#emigracja #holandia #gownowpis
Pobierz
źródło: comment_1669692846dsI2TJJadlIpPerpJDHdYH.jpg
  • 46
@Silklash: uhh no to nieźle, wydawało mi się, że to tylko KTW takie nienormalne, w Krakowie było trochę lepiej. Ale cóż, jeżeli chodzi o zagranicę mam podobne opinie co Ty. Tam bez problemu, pełna kultura i szacunek, tutaj szkoda słów. Z resztą wystarczy poczytać opinie na stronach lotniska w Katowicach.
inny przykład Holandii - lotnisko w Amsterdamie. Wracam z wyjazdu służbowego i idę do bramek, ale zawracam się z zamiarem wyrzucenia coca coli 0.5L. Pan z ochrony około 10 metrów ode mnie krzyczy do mnie żebym się z tym nie #!$%@?ł i brał colę. (Dla nieświadomych nie można w EU przewozić więcej niż 100ml płynu w jednej butelce). Przt bramkach to samo. Wyciągaj wszystko z kieszeni i plecak na tackę.


@Silklash:
@adammonster: Protip na przyszłość, gdy zabraknie lampki - wyciągasz telefon i w nim włączasz latarkę. A najlepiej w zimą plecaku nosić zapasową małą latarkę, bo może się przydać również do czegoś innego, gdy na przykład coś zgubisz po drodze.
jakiś miesiąc temu już był spokój, ale słyszałem żeby być tam 3h wcześniej


@Silklash: Ja we wrześniu byłem 4 godziny przed planowanym odlotem - kolejka do security ciągnęła się przez całe lotnisko, na dwór i w sumie aż do bramek wjazdowych dla samochodów XD
I zdążyłem tylko dlatego, że przeprosiłem ludzi i mnie przepuścili parę razy oraz dlatego, że lot został jeszcze dodatkowo opóźniony o godzinę ( ͡° ͜ʖ
@adammonster: jakoś w sierpniu wracalem z daleka do domu, już 700 km za sobą jeszcze zostało mi 200. I gdzieś pod Kielcami środek nocy cyk zatrzymują mnie. Powod? Brak jednego światła czego nawet nie zauważyłem. Bardzo miły Pan policjant powiedział mi tylko, że sprawdza mi auto w bazie i mogę jechać dalej tylko żebym uważał w nocy bo dużo pijanych kierowców łapią. Nie każdy policjant w Polsce to burak i cham,