Wpis z mikrobloga

Wracałem z pracy i zatrzymała mnie policja. Powodem był brak przedniego oświetlenia w rowerze, więc wytłumaczyłem im że Polscy koledzy właśnie zajumali mi lampkę i o tej godzinie nigdzie jej nie kupię. Pani Policjantka zaczęła się śmiać i powiedziała że rozumie i nie powinienem jeździć w nocy bez oświetlenia bo nic nie widać i może być niebezpiecznie. Zapytała jak mi sie podoba w Holandii i jak długo tu pracuje. Nie to co w Polsce naćpana agresywna policja bez poczucia humoru.

#emigracja #holandia #gownowpis
adammonster - Wracałem z pracy i zatrzymała mnie policja. Powodem był brak przedniego...

źródło: comment_1669692846dsI2TJJadlIpPerpJDHdYH.jpg

Pobierz
  • 46
@adammonster: mnie kiedyś zatrzymali w środku nocy do kontroli drogowej - mijaliśmy się na krzyżówce w centrum Apeldornu, oni zawrócili i pojechali za mną. Po sprawdzeniu moich papierów (od auta nawet nie chcieli) zapytali się tylko czy coś piłem, na co ja zgodnie z prawdą powiedziałem, że jedno piwo. Policjat się uśmiechnął i życzył szerokiej drogi. Takiej mentalności można tylko zazdrościć.
@adammonster: inny przykład Holandii - lotnisko w Amsterdamie. Wracam z wyjazdu służbowego i idę do bramek, ale zawracam się z zamiarem wyrzucenia coca coli 0.5L. Pan z ochrony około 10 metrów ode mnie krzyczy do mnie żebym się z tym nie #!$%@?ł i brał colę. (Dla nieświadomych nie można w EU przewozić więcej niż 100ml płynu w jednej butelce). Przt bramkach to samo. Wyciągaj wszystko z kieszeni i plecak na tackę.
W Polsce z drugiej strony: Zaplombowana butelka z wodą do #!$%@?, kup se pan wodę za 7zł za bramkami. Przy bramkach: opróżniamy kieszenie, zdejmujemy biżuterię, paski, laptopy na zewnątrz, kosmetyki na zewnątrz. Jak zwierzęta #!$%@?...


@Silklash: Katowice?