Wpis z mikrobloga

Raz się żyje

Dołączam oficjalnie do rodziny #steamdeck - żegnaj #nintendoswitch

Miałem na samym początku rezerwacje na decka po premierze, ale anulowałem bo myślałem że będzie kicha - ale coraz więcej ludzi poleca więc spróbuje ( )

Gaben ufam tobie

#chwalesie #steam #gry #konsole #pcmasterrace
Pobierz Atreyu - Raz się żyje

Dołączam oficjalnie do rodziny #steamdeck - żegnaj #nintendo...
źródło: comment_16696835238xT1mtf2CgPKIHlQt6NXDC.jpg
  • 70
Jak 4-6h to nie przenośność, to nie wiem co nią jest XD


@szary-obywatel: w porównaniu choćby z Nintendo - Deck W NAJLEPSZYM RAZIE zapewni 5h, czyli kończy się tam gdzie Nintendo zaczyna. I do grania w indyki również wystarczy telefon, czy Switch, który dłużej trzyma baterię, więc pod tym względem lepiej się nada.

Im dalej to pójdzie tym lepiej się będzie grało na Linuxie, tym więcej ludzi będzie korzystać i developerzy
Moim zdaniem zanim Steam Deck się rozkręci będzie zbyt słaby.


@cyberchosnek: Valve to nie jest nintendo które będzie sprzedawało jedną i to słabą już na premierę wersję sprzętu przed 6 lat. Więc o to że będzie za słaby nie ma co się przejmować bo jak tylko się przyjmie to kolejne wersje sprzętu szybko przyjdą.

I można grać na telefonach, można grać na switchu ale steam deck ma przynajmniej dla mnie jeden
steam deck ma przynajmniej dla mnie jeden ogromny plus czyli wspólne savy


@carving85: pełna zgoda, jest to ogromny plus.

Valve to nie jest nintendo które będzie sprzedawało jedną i to słabą już na premierę wersję sprzętu przed 6 lat. Więc o to że będzie za słaby nie ma co się przejmować bo jak tylko się przyjmie to kolejne wersje sprzętu szybko przyjdą.


@carving85: Ale ja oceniam Z MOJEJ PERSPEKTYWY tylko
@Atreyu: Steam Deck ma dla mnie dwie spore zalety - jedną jest szybkie wznawianie (coś pięknego, gdy ma się tylko krótkie chwile żeby coś odpalić), a drugą jest korzystanie z biblioteki, którą już mam. Od dawna gram na PC, więc mam gry zarówno na steamie, gog, epic games itd.
@Szala: jak chodzi, są jakies problemy z emulacją, od kilku dni chodzi mi po głowie własnie zainstalowanie emulatora ps2 oraz gt4 własnie z myslą przenosnego gran tursimo ale nie mogłem znalezć info o wydajnosci na steamdecku
@cyberchosnek: przecież steamdeck przy graniu w indyki albo jakies starsze gry aaa ma zajebisty czas pracy na baterii, nawet da sie go wydluzyc zmieniając ustawienia i wydajnosc urzadzenia w locie, wczoraj persona 5 royal na najwyzszych ustawieniach zablokowana na 40fps i ekran na 40hz ustawiony zjadła 50 procent baterii w około 3 godziny. nawet to psioczenie na wielkość jest mocno z dupy chyba ze ktos jakimś cudem te konsolki nosi w
@Szala: no tak tak, emudeck ale chodziło mi konkretnie o emulacje gran turismo 4 bo kiedys na pc emulowałem i miała jakies dziwne problemy, nawet mam rom i biosa gdzies na dysku jeszcze. jak chodzi idealnie to sobie wieczorkiem zainstaluje xd
przy graniu w indyki albo jakies starsze gry


@kromeczek: ale jesteś świadom, że indyk w tych czasach to już nie jest pixelartówka, która waży 50mb?

Persona 5 została wydana również na Switchu, nie jest to ani AAA, ani nie ma wysokich wymagań, więc nie wiem czego ma to dowodzić. Zjadła 50% w ok. 3h czyli w najlepszym wypadku wychodzi 6h nie biorąc pod uwagę Twoich zaokrągleń. Jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie,
@cyberchosnek: przeciez te czasy są z dupy chłopie, goscie pewnie odpalili wszystko z odblokowanym klatkarzem, na za duzych ustaiwniach jakby to był jakis gamingowy pc z ekranem 144hz, portal 2 4h xd, hades 3h??xd, skyrim 2h??, team fortres2 czyli gierka sprzed 10 lat pewnie tez 2 h? z tej listy to prawdziwe są czasy takich klocków typu god of war czy elden ring bo one potrzebuja całej mocy urządzenia zeby wyciągnąc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cyberchosnek: dla mnie czas pracy na baterii zupełnie nie jest problemem. Gram regularnie w Hades i RDR2 i ani razu nie zdążyło mi sie grać na kablu czy rozładować baterie do 0
Gdybym chciał robić dłuższe sesje to raczej przesiadłbym się na PC