Wpis z mikrobloga

Ej Mirki, bo mam dylemat
Zimówki mam na stalówkach a letnie na alusach
W zeszłym roku w grudnia normalnie miałem zakładane moje stalówki zaraz po wyważeniu ich u wulkanizatora i na wiosnę normalnie alusy, które też miałem od razu wyważone
Nie mam za bardzo ochoty jechać specjalnie do wulkanizatora i teraz mam pytanie, czy mogę sobie sam założyć dla wygody w domu te stalówki czy specjalnie muszę jechać do wulkanizatora, żeby mi je założył i wyważył znowu od razu? ://
Jak to u was wygląda?

#motoryzacja #samochody #kiciochpyta #zima #opony #wulkanizacja #mechanikasamochodowa
  • 16
@xydeN-: jak masz opisane które koło gdzie to zakładaj sam. Jak będziesz miał bicie albo coś nie tak jedziesz i wyważasz. Ja jak tak miałem raz na 2 lata jechałem tylko na wyważenie i zakładałem sam. Taki plus, że samo wyważenie mi robili poza kolejką.
@xydeN-: jedziesz na stację benzynową, żeby je napompować i tyle. Pompkę z manometrem albo jako dwa oddzielne przedmioty też możesz mieć, nie sprawdzają tego.
@xydeN-: Jak miałem dwa komplety na felgach, to sobie sam przekładałem. Nie ma potrzeby co roku wyważać kół, jak nie gniesz felgi jakoś. Tylko znakuj sobie które koło skąd. LP PP LT PT
Nie ma potrzeby co roku wyważać kół


@pawzad: niby nie, bo sam jeździłem ponad 2 lata bez dodatkowego waważania w trakcie na wielosezonach (potem zmieniłem auto), ale to pewnie zależy. Wtedy miałem 16", dziś jeżdżę na 19" i po roku pojechałem na wyważenie i rotację profilaktycznie. Chociaż nic nie biło to fachmen swierdził, że wyważenia wymagały. Ale auto i koła dużo cięższe, mniej gumy to i bardziej narażone na nierówności nawierzchni.