Wpis z mikrobloga

  • 293
37 150 zł – tyle kosztuje najdroższy kabel do monitorów dousznych (IEM). Jest to niemal dwukrotnie więcej niż najdroższe znane mi słuchawki tego typu.
Myślicie, że firma, która produkuje ten kabel to jakiś potężny producent, który wydaje miliony na badania, ma własny dział R&D i robi te kable z jakiegoś kosmicznego materiału?
A skąd! PW Audio to jednoosobowa działalność samozwańczego „Magika miedzi”, który literalnie plecie kabelki ze szpuli w swoim warsztacie. Na forum head-fi przeczytamy jak to ów kabel (Orpheus) doskonale powiększa scenę, a ręczne strojenie każdego egzemplarza zapewnia realizm wokalom, przy zachowaniu ogromnej rozdzielczości.

Nie oszukujmy się, jakbym wydał taki pieniądz na kawałek miedzi, który noszę w autobusie, to też bym pewnie mówił kolegom, że mi buty wiąże. Flex większy niż przy złotych kajdanach.

Zdjęcie z forum Head-Fi.

#tonskladowy - najbardziej odjechane gadżety #audiovoodoo
Roszp - 37 150 zł – tyle kosztuje najdroższy kabel do monitorów dousznych (IEM). Jest...

źródło: comment_1669011680Q0oRV5lWl5JkEx7842KO0K.jpg

Pobierz
  • 38
@Roszp:

Jest to niemal dwukrotnie więcej niż najdroższe znane mi słuchawki tego typu.

Nie no, znajdą się nawet droższe IEMy. Zgodnie z trendem butikowego hi-endu, pomiarowo i brzmieniowo prezentujące się jak kupa. Polecam recenzję crina o chyba najdroższych słuchawkach dousznych, wyglądają na zacnego kompana dla tego kabelka: oBravo Ra C-Cu: $10,000 Joke
Charz - @Roszp:
 Jest to niemal dwukrotnie więcej niż najdroższe znane mi słuchawki t...

źródło: comment_1669012845TDjkgkfk7CqsgS34mYVMnE.jpg

Pobierz
@Roszp: ludzie to idioci i jak wydadzą kasę to będą "słyszec" lepsza jakośc. Niedawno była fascynacja gramofonami i idioci w internecie się kłócili że lepsza jakość niż cyfrowa, bo analog ma nieskończona dokładność xdddd

Co do samego kabla, to nie wierze że ktoś to kupuje bez wskazania badaniami cudownych właściwości kabla. Ja np nie wiem co to jest wokal albo scena, niech mi ktoś zmierzy ten wokal i pokaże że jest
ktoś kto nie spał na fizyce w podstawówce


@missioncritical przestań pisać takie wysrywy. Ja nawet nie pamiętam jak wyglądała moja podstawówka, a co dopiero nauczyciel fizyki, a co dopiero co było na zajęciach!
idioci w internecie się kłócili że lepsza jakość niż cyfrowa, bo analog ma nieskończona dokładność xdddd


@Mistrszzz: raczej nikt nie mówi, że winyl ma lepszą jakość niż cyfra, to absolutna bzdura :D

Co do samego kabla, to nie wierze że ktoś to kupuje bez wskazania badaniami cudownych właściwości kabla


@Mistrszzz: Kiedy właśnie wszelkie badania i pomiary dla tych ekstremalnych audiofili są tym, co odpycha. Bo to trzeba poczuć ( ͡
@Roszp: > > raczej nikt nie mówi, że winyl ma lepszą jakość niż cyfra, to absolutna bzdura :D

Ze bzdura - to wiem :P Ale nie raz probowalem udowodnic audiofilom, ze sie myla w tym zakresie
@Mistrszzz: Ach, czyli trafiłeś pewnie na typowe "bo analog".
Bawi mnie, jak ktoś próbuje porównywać np. oryginalne wydanie z lat 70 (kiedy nie było loudness war) z zupełnie innym remasterem na CD i różnicę zrzuca na nośnik. Tak samo eksperci, którzy mają zupełnie inny tor analogowy i cyfrowy, a podejmują się takich porównań ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Roszp: Dokładnie. Jeszcze powie Ci taki, że po wymianie kabla USB lub HDMI słyszy więcej basu nie ogarniając, że w przypadku sygnału cyfrowego wszelkie ewentualne zakłócenia na tanim kablu miałyby charakter losowy więc nie ma opcji aby poprawiały tylko konkretne tony.