Wpis z mikrobloga

Macie do polecenia jakieś poszerzające horyzonty materiały podróżnicze/geograficzne/krajoznawcze obojętnie w jakiej formie, po prostu chciałbym poznać charakterystykę po kolei wszystkich regionów na świecie, jak tam ludzie żyją, czym się wyróżniają itp.

Ale nie tak, że idzie sobie youtuber z kamerą wycelowaną na mordę i pierdzieli kocopoły zwiedzając atrakcje turystyczne tylko chodzi o to by móc poznać i zrozumieć po kolei różne miejsca globu i spojrzeć na świat z perspektywy ludzi tam żyjących.

Jest jakiś wielopokoleniowy konflikt Azerbejdżanu z Armenią, a ja nawet nie wiem co to jest za miejsce ten Azerbejdżan. Albo nie wiem w ogóle czym się różnią ludzie z Wenezueli od ludzi z Argentyny, albo Nikaragua od Gwatemali. Chciałbym mieć pojęcie o wszystkich regionach na całym świecie, macie coś do polecenia jakieś dobre źródła skąd czerpać info o różnych krajach i społecznościach?

#podroze #pytanie #geografia #rozkminy #przemyslenia
Bananek2 - Macie do polecenia jakieś poszerzające horyzonty materiały podróżnicze/geo...

źródło: comment_1668809211IlVe9rpNxQLJquOZMf7F2K.jpg

Pobierz
  • 9
@Bananek2 Z kanałów yt to ja lubię bezplanu i vlog casha. Ale ogólnie mi najbardziej odpowiadają prelekcje z festiwali podróżniczych (Kolosy - Gdynia, Travenalia - Kraków). Oprócz tego w większych miastach regularnie można załapać sie na slajdowiska podróżnicze i jakoś ta forma trafia do mnie najbardziej, także polecam ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Bananek2: Bogactwo i nędza narodów - koniecznie, do tego literatura podróżnicza, ewentualnie reportaże. Przy czym do reportaży trzeba podejść z odpowiednią rezerwą, bo niestety są autorzy którzy robią z igły widły i w poszukiwaniu sensacji rzeczy zwyczajne wynoszą do rangi niezwyczajnych