Wpis z mikrobloga

Z perspektywy 5 lat pracy w Sprintach rada jaka mogę dać dla młodych ludzi wchodzących w świat korporacji jako programista oraz pracy w tzw. Sprintach to to, aby zawsze wychodzić ze swoją pracą z absolutnym minimum. Dosłownie robić tylko tyle co jest w ticket i nic więcej. Nie wykazywać proaktywność, nie przyśpieszaczac.

Nauczony bycia dobrym studentem, uczniem myślałem z kolei że jak będę aktywnym i więcej robił to zostanie to nagrodzone. Ale jest #!$%@? prawda niestety xD

Zazwyczaj nagroda za to że ktoś więcej robi, jest proaktywny jest dodawanie mu jeszcze więcej zadań i obowiązków w tym przypadku do Sprintu.

Kończy się to tym że wpadamy w błędne koło sami sobie ukrecamy pętlę i mamy coraz większe oczekiwania wobec nas. Pozdro i z fartem ebebe

#korposwiat #programowanie #pracait #pracbaza
  • 26
@Young_Senior:

Zazwyczaj nagroda za to że ktoś więcej robi, jest proaktywny jest dodawanie mu jeszcze więcej zadań i obowiązków w tym przypadku do Sprintu.

A z tym się jak najbardziej zgodzę :) Robić tyle ile jest zaplanowane w taskach po prostu :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Warrior:

nie wiem dlaczego tak jest, ale naprawdę 5 lat pracuje i miałem tak wszędzie. Im więcej pokazywałem że jestem w stanie "wziąć" to zawsze kończyło się to dodawaniem mi więcej zadań xD

@Young_Senior: no jak to dlaczego? Co prawda to się mierzy wobec całego zespołu, a nie pojedynczych osób ale dokładnie to jest celem pracy w sprintach. Zmierzenie ile zespół jest w stanie zrobić per sprint aby móc w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Young_Senior: to tylko jeśli manager nie rozumie scruma. Czyli pewno często w korpo niestety.
Wg metodologii to zespół powinien szacować jak duże są poszczególne zadania, a potem zespół decyduje ile zadań jest w stanie wciągnąć do sprintu aby je faktycznie zrobić w tym czasie.
Dodatkowo powinien zawsze być margines na nieprzewidziane sprawy.
Tyle przynajmniej w teorii.
Zazwyczaj nagroda za to że ktoś więcej robi, jest proaktywny jest dodawanie mu jeszcze więcej zadań i obowiązków w tym przypadku do Sprintu.


@Young_Senior: Czy ja wiem. Przyjmujesz obowiązki i taski na tyle, żeby być tak do 80% zarobionym, a potem w rozmowie rocznej negocjujesz/żądasz odpowiedniego wynagrodzenia za to. Jak nie dadzą to spadasz.

Jak ci nałożą 100% lub więcej to informujesz przełożonego na piśmie (!), że nie dasz rady z