Wpis z mikrobloga

Z perspektywy 5 lat pracy w Sprintach rada jaka mogę dać dla młodych ludzi wchodzących w świat korporacji jako programista oraz pracy w tzw. Sprintach to to, aby zawsze wychodzić ze swoją pracą z absolutnym minimum. Dosłownie robić tylko tyle co jest w ticket i nic więcej. Nie wykazywać proaktywność, nie przyśpieszaczac.

Nauczony bycia dobrym studentem, uczniem myślałem z kolei że jak będę aktywnym i więcej robił to zostanie to nagrodzone. Ale jest #!$%@? prawda niestety xD

Zazwyczaj nagroda za to że ktoś więcej robi, jest proaktywny jest dodawanie mu jeszcze więcej zadań i obowiązków w tym przypadku do Sprintu.

Kończy się to tym że wpadamy w błędne koło sami sobie ukrecamy pętlę i mamy coraz większe oczekiwania wobec nas. Pozdro i z fartem ebebe

#korposwiat #programowanie #pracait #pracbaza
  • 26
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Young_Senior: najlepsze w tym wszystkim jest to że rodzice chcieli zaszczepić takie podejście we mnie. Idź do pracy w weekend jak kierownik potrzebuje, nie bierz L4 jak jesteś chory bo kierownik będzie niezadowolony. #!$%@?ć to nikt za zrobienie czegolwiek więcej ci nie zapłaci a nawet nie powie dziękuję. Najgorsi są tacy co robią 130%. Ja robię 90% i #!$%@?