Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak kiedyś mi koleżanka mieszkająca w Niemczech mówiła, że oglądała ostatnio w TV program, gdzie twierdzili, że jesli para zarabia najniższą krajową, to jest skrajne ubóstwo. A oni oboje wtedy byli na stażu właśnie za najniższą i w tym skrajnym ubóstwie byli w stanie odłożyć sobie na wakacje na wyspach Kanaryjskich. Także to pewnie zależy od tego, jak postrzegane jest ubóstwo w tych krajach.
@Gawol_1 sprawdźcie tylko ile na rękę to próg ubóstwa gdzie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Czy polak nie wolałby by w ubóstwie w innym kraju. :)
Coś mi mówi, że dzieci żyjące u nas w dostatku byłyby zaliczane do biedy w krajach z końca stawki. :)
@Gawol_1 może dlatego, że tak mało dzieci się rodzi? Za moich czasów każdy miał jakieś rodzeństwo a dzisiaj jak mam znajomych, którzy mają dziecko to jest to max 1 dziecko
większym stopniu dotyka imigrantów a tak się składa że Luksemburg ma najwyższy w EU współczynnik imigrantów na 1000 mieszkańców.


@uszanowanko: Do tego z tego co wiem to mają bardzo dobry social - podejrzewam, że niektórzy specjalnie znajdują się w kiepskich warunkach aby móc ciągnąć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gawol_1: Widać z których krajów wyjeżdżają biedni emigranci zarobkowi (poziom biedy spada) i do jakich krajów się kierują (poziom biedy rośnie).
@Gawol_1:


Zła sytuacja ekonomiczna dziecka w Finlandii: nie ma PS5, czeka 2 dni na wizytę u dentysty, je kanapki z wędliną po 15 EUR/kg

Zła sytuacja ekonomiczna dziecka w Polsce: nie ma butów na zimę, nie ma połowy zębów, je jeden posiłek dziennie

@KruciHegot: Sam wymyśliles te kryteria?
@Gawol_1: Akurat „ubóstwo dzieci” to jest piękny przykład propagandy. Przeciez cała sytuacja materialna dziecka zależy od rodziców. Piękna próba grania na emocjach, bo jak będziesz przeciwny jakimś obiadom w szkole, czy 500+, to jakis bałwan się oburzy, że „jak to, dziecku żałujesz?!”
@Gawol_1: ja rozumiem, że trzeba narzekać wiecznie na wszystko, ale dealowanie z tym, że ubóstwo wśród dzieci się zmniejszyło? (°° Przypomnijcie sobie lata 90/00 gdzie w wielu domach był raz w roku zakup bluzy i spodni na początku roku szkolnego a czekolada leżała na szafie jako rarytas..
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@Gawol_1: @Daszekk: @stefan_pmp: @uszanowanko: @Salam-Abdul-Al-Stulejari: @RedBaron: @NDSS: @emasele: @Fearaneruial: @KrasnalzEg: @rafau16: @DeoLawson: @fraciu: @F1A2Z3A4: @kaluka106: @DeoLawson: @mpetrumnigrum: @sztuczny_inteligent: @kaaban: @vartan: @KruciHegot: @Daszekk: @dasfddklfdslkfkx: @dasfddklfdslkfkx: @trololo55:

Nie chce mi sie wszystkich zainteresowanych wołać, ale ta grafika to jedno wielkie XD jeśli się poczyta zacytowane badanie ( ͡°
Pobierz xfin - @Gawol1: @Daszekk: @stefanpmp: @uszanowanko: @Salam-Abdul-Al-Stulejari: @RedBa...
źródło: comment_16686810192kPzgKoM1TeTwSOpSVXmo7.jpg