Wpis z mikrobloga

Cześć, moja mama kupiła samochód od osoby prywatnej 14.11 (poniedziałek). Umowa została podpisana około godziny 19. Dnia 15.11 (wtorek) mama nie miała jak podejść do swojego ubezpieczyciela, a uznała że i tak dopiero dzisiaj wygasa polisa, więc uznała że będzie ok. Poszła 16.11, środa, czyli dzisiaj gdzie się dowiedziała, że babka wycofała polisę jeszcze 14.11... co oznacza dla nas 1 dzień zwłoki i karę nawet do 1200 zł.

czy jesteśmy w stanie cokolwiek zrobić? ( ͡° ʖ̯ ͡°) mama była przekonana, że babka wszystkie formalności załatwi na drugi dzień, bo było już późno a tu zonk ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#ubezpieczenia #oc #samochody #kupnosamochodu #motoryzacja
  • 43
@mmenelica: Co powinna zrobić? Osrać te wszystkie procedury które są #!$%@?, a jak się będą czepiać, dopiero się przejmować.

Niech po prostu zgłosi fakt nabycia pojazdu w urzędzie (najlepiej przez profil zaufany, żeby nie #!$%@?ć się niepotrzebnie w kolejce i nie tracić czasu, możesz jej w tym pomóc). A także ubezpieczyć jej normalnie samochód, najlepiej przez rankomat/mubi i jeszcze keszbeka zgarnąć. U agenta zazwyczaj wyjdzie jednak drożej, chyba, że jest dobry
Tak po prawdzie wystarczy że auto przeszło przez kilku właścicieli, i każdy nabywca po drodze mógł to wypowiedzieć z tą datą. Albo twoja mama coś podpisała przy kupnie. Jeśli nic takiego nie podpisywaliście to dzwońcie do firmy bezpośrednio na podstawie czego zerwali polisę.
@sayanek: @darek_fraczek: @rzeznia22: @hatemyself: @OrzechowyDzem: przejrzałem umowę, nie ma ani słowa o OC, a żadnego osobnego kwitu nie podpisywała. Agentka ubezpieczeniowa poinformowała, że rzekomo sprzedawca wypowiedział OC w dniu 14.11 (dzień sprzedaży). Okej, mówicie żeby skontaktować się z poprzednim ubezpieczycielem, a co w wypadku kiedy agentka ogarnęła całe nowe OC dzisiaj 16.11 i w zasadzie nowe ubezpieczenie zostało już wprowadzone? Czy nadal musze się zgłosić do poprzedniego
@OrzechowyDzem: @PeterFile: według historiapojazdu.gov jest ważna do 14.01.2023. A agentka twierdzi, że ubezpieczenie skończyło się 14.11 nie wiem jakim #!$%@?, mama na pewno nic nie pokręciła, bo agent stwierdził że tak widzi w systemie i powiedział, że nie wie czy przypadkiem kary za to nie będzie. Może agent coś #!$%@?ł, no nie wiem :/