Wpis z mikrobloga

Ile masz lat i czy czujesz, że gry komputerowe są dziecinne? Czy traktujesz je jako coś naturalnego jak seriale/filmy? Czy są Twoją pasją, masz kolekcje gier, figurki? Zapraszam do dyskusji.
#gry #ankieta #pytanie #niebieskiepaski #rozowepaski
login4znaki - Ile masz lat i czy czujesz, że gry komputerowe są dziecinne? Czy traktu...

źródło: comment_1668506343WGYHtubx7kfQnAPI2LFbQv.jpg

Pobierz

Ile masz lat?

  • 15-20 1.7% (76)
  • 20-25 16.4% (748)
  • 25-30 34.8% (1585)
  • 30-35 31.4% (1428)
  • 35-40 9.2% (419)
  • 40-45 2.9% (134)
  • 45-50 0.8% (35)
  • 50+ 2.7% (124)

Oddanych głosów: 4549

  • 157
Uważam że gry to strata czasu, którego po 25rż i tak jest za mało na wszystko. Sama czasem zagram rundkę w coda, ale to naprawdę zdarza się rzadko.
Można powiedzieć, że seriale to tez strata czasu- ale to chyba zależy od tematyki.
Generalnie fajnie wybierać takie rzeczy, z których można się czegoś nauczyć, dowiedzieć.
Moje zdanie jest takie, że na granie w gry po kilka godzin dziennie był czas, gdy się było
Generalnie fajnie wybierać takie rzeczy, z których można się czegoś nauczyć, dowiedzieć.


@hermetyczniee: O jezusie, jak ja nie cierpię takiego podejścia. Nie różni się to od gadania starych Januszex że jak ktoś ma wolne to nie powinien odpoczywać tylko remont mieszkania robić albo jakieś fuchy, bo jak to siedzieć i nic nie robić, wstyd xD

#!$%@? to. Tylko byś się #!$%@?ł. Nie wiem skąd to myślenie się pojawia, szczególnie u młodych.
@login4znaki: oczywiście zawsze można powiedzieć, że są bardziej pożyteczne rzeczy do robienia w tym czasie ale gry traktuję jako coś naturalnego. Niestety nie mam czasu lub siły najczęściej na nie, a jak mam czas i siły to po prostu orientuję się że nie mam ochoty w nic grać, nudzę się po chwili. Mam 26 lat i kiedyś rodzice ograniczali mi kompa, nie miałem tak jak moi rówieśnicy że do oporu, miałem
@login4znaki: gry traktuję jak sposób spędzania wolnego czasu. Coś nieco mniej prymitywnego niż oglądanie tv/netflixa, coś nieco bardziej prymitywnego niż wysiłek fizyczny. Przy czym uważam, że gry multiplayer, szczególnie competitive mają większą wartość intelektualną, niż gry single player, które z kolei mogą dostarczyć więcej "przyjemności" podobnej do oglądania serialu.
Jest to coś co odpowiada mojemu rozumieniu terminu "hobby", czyli połączenie wysiłku (w tym przypadku intelektualnego) z przyjemnością, która występuje w trakcie
Uważam że xxx to strata czasu, którego po 25rż i tak jest za mało na wszystko. (...) jeśli ktoś jest dorosły i może robić cokolwiek a wybiera xxx to jest zwyczajnie głupi :P.


@hermetyczniee: przecież pod to można podłożyć wszystko - oglądnie filmów, seriali, przegladanie wykopu, oglądnie filmików na yt, czytanie książek, spanie, układanie puzzli i prawie każdą formę wypoczynku. Ja jebię, co ty masz głowie xD
@login4znaki: mam 30 lat, regularnie gram i kupuję merch z ulubionych tytułów. Mój mąż tak samo. ʕʔ
Preferuję gry singlowe z soczystą, wielogodzinną fabułą i dobrze rozpisanymi postaciami lub co-op z niebieskim - wolę taką rozwiniętą, immersyjną rozgrywkę niż oglądanie kolejnego x-sezonowego serialu czy filmu, za to w ogóle nie ciągnie mnie do multi/mmo.