Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@NieBendePrasowac: np moja rodzina. Wiedzieli ze to przyszłość, sporo ludzi chciało drukować "peofesjonalne pisma" a wcześniej używać jako arkusza kalkulacyjnego. Przydawało się w budowlance i księgowości jak trzeba było zrobic zestawienie. Biura księgowe to w ogóle miały sporo polskiego softu i to był hit nie do pobicia do późnych lat 2000 (Buchalter anyone?). Sprzętowe klucze licencyjne, spiracony mksvir... Myślisz że to młodziaki po 10 lat robiły?

Nie, bo nie było
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@NieBendePrasowac: np moja rodzina. Wiedzieli ze to przyszłość, sporo ludzi chciało drukować "peofesjonalne pisma" a wcześniej używać jako arkusza kalkulacyjnego. Przydawało się w budowlance i księgowości jak trzeba było zrobic zestawienie. Biura księgowe to w ogóle miały sporo polskiego softu i to był hit nie do pobicia do późnych lat 2000 (Buchalter anyone?). Sprzętowe klucze licencyjne, spiracony mksvir... Myślisz że to młodziaki po 10 lat robiły?


Nie, bo nie było
  • Odpowiedz
np moja rodzina. Wiedzieli ze to przyszłość, sporo ludzi chciało drukować "peofesjonalne pisma" a wcześniej używać jako arkusza kalkulacyjnego. Przydawało się w budowlance i księgowości jak trzeba było zrobic zestawien


@annotate: aha, no bo ty z rodziny prywaciarzy jesteś co się dorobili na przemianach ustrojowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mimo wszystko, dziwię się, że napisałeś 1940+. Moich rodzice i ich znajomi (roczniki 50+) jakieś 20 lat
  • Odpowiedz
Większość osób urodzonych po 2000 roku nie zrozumie o co tutaj chodzi ;) ¯\(ツ)/¯

nie rób debili z ludzi, tak od 2005 w górę dopiero nie wiedzą co to dyskietka.


@Asterka_Boza: miałeś rację, nie zrozumieli
  • Odpowiedz
@Poldek0000: wiekszosc pola magnetycznego tego magnesu zamyka sie w metalowej oslonie lodowki, w koncu musi sie jakos trzymac. Dyskietki mają okrągły dysk, wiec w tej czesci dyskietki pole raczej nie przechodzi przez dysk.

Tak czy siak jokes on me żarcik całkiem dobry :D
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@NieBendePrasowac: nie pierdziel o żadnej bańce, przecież to oczywiste że w 1990 powszechne komputery znaczyło że w twoim powiecie jeszcze może z dwie osoby miały, może nie. Zresztą mówisz o mojej bańce a sam posługujesz się swoją banką jako kontrprzykład :))) wtf

Wcześniej miały tylko instytuty państwowe i parę firm. Zresztą na tym polegała cała rewolucja Personal Computingu :)

Prywaciarzami też mnie nie próbuj obrażać, rodzina zawsze na etacie była, ale wiedzieli ze to będzie przyszłość, tylko nie wiedzieli gdzie to kupić, jak używać, ani do czego ten kluczyk na obudowie. W województwie nie było nikogo (lub nie słyszeliśmy o nim) kto umiał PC
  • Odpowiedz