Wpis z mikrobloga

Zresztą mówisz o mojej bańce a sam posługujesz się swoją banką jako kontrprzykład :))) wtf


@annotate: kurde mirek, co mnie rozpracowujesz, że podaję info z IDzD ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie, mam dysons poznawczy jak sobie pomyślę o tych wszystkich 70-letnich znajomych rodziców, raczej januszy i grażyn, jakie ich było zainteresowanie i podejście do komputerów, a potem czytam twój komentarz, że starsi ludzie u Ciebie jarali
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@NieBendePrasowac: nie jarali się komputeryzacją. Tego nie myl. Oni albo nie chcieli zostać w tyle albo mieli robotę do wykonania która na papierze zajmowała więcej czasu i było więcej pomyłek. To było bardzo pragmatyczne podejście.

Ale nie martw się, było pokolenie które uczyło się tego bo inaczej się nie dało, było które chciało to znać od podszewki, a teraz jest pokolenie które używa a nie ma pojęcia jak to działa
  • Odpowiedz
@seniorwykopek: w sumie to chyba masz rację ale nie dla tego że dyskietka jest plastikowa bo dobry magnes spokojnie by ją przypiął do metalowego podłoża. Tam na tej powierzchni widać teksturę jakby ekoskóry więc to raczej tablica na przypinki niż na magnesy
  • Odpowiedz
Pamiętam, że jak pod koniec lat 90. mieliśmy w domu pierwszy komputer to przyszedł w odwiedziny jeden wujaszek. Siorbiąc kawę-zalewajkę ze szklanki w koszyku, śmiertelnie poważnym tonem opowiedział historię jak znajomy w jednej kieszeni nosił telefon komórkowy i dyskietkę i wymazały mu się wszystkie dane. Bardzo mnie to wtedy przeraziło i pobiegłem do pokoju żeby poukładać wszystkie dyskietki z dala od jakichkolwiek magnesów.

To były lata. Taka dyskietka miała 1,44MB pojemności. Kumpel
  • Odpowiedz
Wyjaśnienie:

Dyskietkę trzymam magnes. Magnes niszczy zapisane dane.


@Hary_551: pamiętam, jak próbowaliśmy magnesem popsuć dane na dyskietce 5,25" - ni huhu nie szło.
Już nie mówiąc o tym, że te lodówkowe magnesy są gównianie słabe - przytrzymać takim kartkę dasz radę, ale już kartonika by nie utrzymało nie mówiąc o 2mm dyskietce.
Wiadomo, das ist Niszczyciel "Dobrej Zabawy" ale mem i tak stały
  • Odpowiedz
@Asterka_Boza:

Większość osób urodzonych po 2000 roku nie zrozumie o co tutaj chodzi ;) ¯\(ツ)/¯

Jesteś jak ci ludzie którzy piszą rocznikom 2001 - 2002 "gimby nie znajo" pod postem z płytą CD kiedy ci ludzie jak mieli po 4 lata to mieli okazje grać jeszcze na pegasusie w contre xD
  • Odpowiedz